Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Zanfina Ismajli - Gajdexhiu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 27
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

Zanfina Ismajli - Gajdexhiu Empty
MesazhTitulli: Zanfina Ismajli - Gajdexhiu   Zanfina Ismajli - Gajdexhiu Icon_minitimeWed Feb 06 2008, 17:15

Sot ka feste gjithe Dukagjini
hidhet vallja ne cdo ane
me gzim plot shperthen hareja
bjeri gajdes o ti djale.

Po feston edhe Malesia
hidhet vallja vallja oo
me gzim plot shperthen hareja
bjeri gajdes o djalo.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o gajdexhi
sot feston Kosova.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djali i rri
sot feston Kosova.

Paska feste edhe Tetova
hidhet vallja ne cdo ane
me gzim plot shperthen harreja
bjeri gajdes o ti djal.

Qenka gzu gjithe Shqipetaria
po vallzohet vallja , vallja oo
me gzim plot shperthen harreja
bjeri gajdes o djalo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.endriti-14.tk/
 
Zanfina Ismajli - Gajdexhiu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: Z-
Kėrce tek: