Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 LETRA DASHURIE

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:34LETRA DASHURIE - Faqe 2 Pr-25082264

Shushurima e gjetheve me ben te mos ndihem e vetmuar pa prezence te askujt!
U flas atyre ne gjuhen time, ne gjuhen e dhimbjes dhe mekatit qe vret nje shpirt.
Kam kaq nevoj serish tė shikoj syte e tu ku gjeta boten.
Me duhesh ti, me beso, pa ty dhe me njerez jam e vetmuar, dhe me buzeqeshje qaj pareshtur…! Ti je larg, kaq larg nga une, mbase tash defren diku ne zerin e rinise apo mbase i kendon dikujt. S’e di, s’te shoh dot…!
Por nese ti ndonjehere me shikon, dije se mendoj per ty, vuaj per ty, shtirem sikur jam e lumtur vetem per ty! Gjithkund shoh vetem imazhin tend, fytyren tende, me kupto! S’pata force kurrė tė largohem nga ti…. akoma me duket sikur degjoj zerin tend, fjalen tende: „Te dua!“
A thua, Zot, dhe sot me do mua?
S’e di pėrse pyes kur e di se gjithēka mbaroi, por unė e mėsova prej tij tė besoj nė dashuri, tė ndjej pa logjikė, tė dua pa frikė!
Pa tė unė s’jam vetvetja, s’jam i tėri, s’jam njė person, jam i pėrgjysmuar se gjysma tjetėr ėshtė me tė…
Mė duhet ēdo ditė e mė tepėr, mė mungon ēdo mėngjes, ēdo mbrėmje…
Lutem tė tė shoh dhe njė herė tė flas me ty, ashtu siē di vetėm unė: pa ligje, pa gjykime. Atėherė do tė mė besosh se zemra ime ishte nė gjendje dhe tė ndalohej pėr ty. Pa ty jam njė hic, pa ty s’jam asgjė…
U ndamė me shprehjen e fundit “natėn e mirė”. A thua ishte e mirė ajo natė?!
Tė paktėn pėr mua ishte ferr.
Mė vjen keq qė duhej gjėrat tė mbaronin kėsisoj, por as vet s’e di ē’bėra, si mė erdhi gjithė ky mister i pazbuluar, kurrė s’isha ndjerė kaq keq sa ndihem sot. Mė thuaj Zot: si do tė jetoj pa tė, si do mundem t’i largoj ėndrrat, iluzionet, shpresat qė i kisha tė lidhura vetėm me tė, si…?!
Dua, shumė dua qė ēdo gjė tė ishte kaq ndryshe, tė ishte sėrish e bukur siē filloi.
Atė natė s’ta thash nga frika dhe krenaria qė kam pėr veten, por kam nevojė dikujt t’i rrėfehem duke ia thėnė tė vėrtetėn, atė se betohem, betohem se askė s’do lejoj tė ma vjedhė imazhin tėnd. Ai do tė jetė gjithmonė me mua, do tė ketė vend tė veēantė nė zemrėn time, ai pėrherė do mbetet kujtimi mė i bukur qė pata!
S’di nė do mjaftonte t’ju them vetėm se ju dua! Ajo qė ndjej unė s’shprehet dot me fjalė, as dhe me shkrim.
S’di se ēfarė ishte e gjithė kjo, a ishte dashuri apo…?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:35LETRA DASHURIE - Faqe 2 TE_DUA

Sa keq po te mos ishim takuar kurre
do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia.

Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende, brishtesine mekatare qe shtrengon fort.
Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet....
Desh gabova me ty perpak
nuk e di pse...
me vinte te terhiqesha
pastaj thashe: kjo
Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere
Nuk dua ta humb
Dua ta fitoj

Gjendesha ne nje kryqezim
te perbere prej mekatit dhe pritjes
isha vetem ne nje moment mendimi................
Thashe me vete me pas: Une e kam gjetur ate qe me pelqen
Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty
isha e pafuqishme ta beja...
sepse realisht provova veten... pra ti je shume i pranishem dhe shume i forte ne shpirtin tim

Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit....

Prandaj dhe u bera xheloze.....
Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shume se sa me mua... sepse keshtu me ndodh ne kembim

Ty te kam shpirt
Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti!!!

Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke........
Ti me the se jam cmendurisht e cmendur....
dhe une te dua cmendurisht
une dua te jem e kycur atje pergjithmone...
jam egoiste!!!
Ti je gjeja me e dukshme
shkelqimi yt shume me verbon ndonjehere...
Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty.....do ushqehesha mbi gjoksin tend
do vdisja
do vdisja duke menduar per ty.......
Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim
aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka....
Nuk do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe, ti je perfekti, ai qe une kam enderruar, enderroj, ti je mekati im i lindur, mekati pa te cilin nuk do jetoja dot.....
Nuk e di pse me frymezon kaq..... ke sjelle ngjyren ne jeten time
Je gjeja qe me kenaq me shume, me defren, me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex....
Ndonjehere je shume shume i sinqerte me mua... tejkalon limitin.....
Me terbon xhelozia...............
Me pelqen cdo sekonde e me shume....
Mos mendo se do me plagosesh... mendo se une jam plaga dhe ti me sheron...........

Rikthehem tek ti: Ti je magjia vete zemra ime...

Nese ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli... pasi kam kohe qe jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:35LETRA DASHURIE - Faqe 2 Mail

Vendosa sonte te te shkruaj kete leter i dashuri im.Leter malli,leter vajtimi,leter dashurie?As vete nuk e di se si do te jete pet ty, por
meqenese largesija jote me mungon,bisedat me ty me mungojne... hija jote me vjen gjithmone pas..fjalet e tua nuk me dalin prej mendjes as ne ender nuk me le te qete..duhet te kuptosh se kam gabuar.

Tani jam penduar per lutjet e tua per propozimet qe m`i beje e une
refuzoja nuk te lija as te flisje.Nuk te lija as te me afrohesh.Por tani jam penduar per te gjitha.Te lutem edhe njehere te me kthehesh..

Nese kjo leter arrin ne duart e tua ,te lutem lexoje me vemendje...do ti kuptosh te gjitha fshehtesit e mija Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:35Eshte dashuri apo jo? eshte vetem nje lloj dashurie apo ka me shume? Jeta po shkon nga dashuria ne dashuri, kalim ne ēdo kalim tjeter, ta duash vetem ate qe preferon apo edhe diken qe je i detyruar ta duash? Jete e tille shpesh je dhe e detyruar, nuk mundesh ta harrojsh diken edhe pse shpesh ndoshta deshiron. Ti me rrin ne mendje, e pse? Ti je ka ma then zemren, ēdo shprese qe krijohet ne mua, nje dite pas dite ndihesh dhe ma shkatrron jeten, zemren, ate shprese e than sapo fillon te krijohet e te formohet ne mua. Nuk mundem te quaj e dashur, nuk je e dashur, sepse je diēka me e afert, por te them e dashur, sepse perveq asaj qe jem une dhe ti por edhe te dua, te dua me nje dashuri te veqant, sepse duhem se dikush ma la amanet, e kete smundem ta harroj. Jam ka djegem dhe e di se do te shkrihem, por lirin tende do ta arris do te liroj, kjo ehste fjala ime si vella!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:36Per Ty...

Ti me siguri nuk e di se sa te dua patjeter qe nuk e di, ti mendon se jam vec nje vajze qe shkon pas aventurave, dhe s'te shkon ne mendje se ti je fati im, jeta ime gjthcka.
Mbase do me gjesh ketu, te shtrire nen carcafe te bardhe, atehere do ta kuptosh qe ke vrare ate c'ke pasur me te shtrenjte ne jete.... ose... o Zot , do te arrish kur une te jem ende gjalle e do me shpetosh, do te gjunjezohesh para meje e do shperthesh ne lote dhe une do te perkedhel duart, floket , e do te fal gjithcka...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:36Do te vi nje dite kur une dhe ti, shpirti im binjak, do te takohemi.Me siguri ai do te jete momenti kur vorbulla hapesire-kohe do te hapet, dhe casti i perjetshem, aq shume i kerkuar dhe aq shume i pretenduar, me ne fund do te materializohet perpara nesh. Do te jete momenti kur syte tane do te takohen. kur shpirtrat tane do te shkembehen, kur zemrat tona do te lidhen perjetesisht, dhe ajo perjetesi, aq e ftohte ne zemren time me ne fund do te ngrohet. Nuk e di kur, nuk e di si, por di qe zemrat, shpirtrat, fryma syte tane do te takohen.
Ironia ironike do te deironizohet. Duket si nje loje fjalesh , por fati ka vene kunder meje talljen, ironine, qe te tallet e te me ironizoje. Nje dite e gjithe kjo do te mbaroje dhe nga ne nuk do te ngelin vec dy zemra, zemra ime dhe zemra jote aq fort te lidhura sa te formojne kompleksin ideal te quajtur dashuri.
C'fare eshte dashuria?
Dashuria eshte ndjenja me e larte , dashuria eshte ajo cfare une ndjej per ty cdo dite , dashuria eshte si nje kenge, dashuria eshte nje emocion qe na bashkon ne te ecim te vendosur ne ate pak rruge qe jeta na ofron. Te dua me gjithe shpirt trup e mendje. Dashuroj menyren se si te dashuroj si nje dashuri qe nuk mund ta kontrolloj. Mos harro asnjehere ne momentin qe syte e tu ndeshen te miat kam dershur te gjithe shpirtin tim te ty.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:36LETRA DASHURIE - Faqe 2 Mail

Nuk mund te besoj qe ti me ke tradhtu dua fjalen lamtumir te ma thuash vetem ti dua qe goja jote te ma thot te verteten se dashurija jone nuk ishe nje lloj e fatit.

Me then qe fatin e kishe ne duar fejesa te priti por ti e refuzove vetem per mua dhe tash me thon qe ke ikur ke shkuar qe shume..je dashuruar me nje tjeter ato fjal te embla e te buta nga goja jote... ja thua tjetres nuk mund te besoj qe me harrove... nuk mund te besoj qe me tradhtove.... nuk mund te jetoj me kete ndjenje qe kam sepse prap ne ty besoj prap ty te dua dhe te dua gjdo dite e me shume.

Por me ne fund e shoh qe ti ke ikur me ke harruar dashurija ime ka vdekur zemra ime eshte lenduar dhe vetem per ty do te shkruaj sepse vetem ty Te Dua.

LAMTUMIR DASHURIJA IME DO TE PRES ME MALL por nese nuk vjen sdo t'me gjesh as ne varr.....

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:36Une e di qe e gjithe kjo qe po te them ka per te mbetur vetem ketu.Ti ske per ta ditur asnjehere...
Si shume gjera te tjera qe nuk di...
Sa kohe ka kaluar qe nuk te kam pare dhe mua me duket se cdo nate je me mua?Sa kohe ka qe nuk e kam ndjere frymen tende dhe me duket se ne cdo frymemarje e ndjej se je aty?Sa kohe ka kaluar qe ste kam degjuar tek flet dhe zerin tend e kam akoma ne vesh?Sa kohe ka kaluar?Sa?
Aq shume sa per te te harruar ishte e mjaftueshme!!!Por cuditerisht koha spo me ben gje!
Nganjehere me duket se jam une ajo qe nuk dua te te harroj dhe e imponoj une kohen!!Bej nje hap mbrapa, nje hap para dhe...Perseri ne vend!!Jam kaq e pavendosur dhe kaq konfuze...Kam frike te ec!Kam frike tani edhe nga hapat e mia!!!
Di vetem qe TE DUA,di vetem qe cdo moment do doja ti bija telefonit tend dhe ti thosha te gjitha... Me duket se do mbytem me te gjitha keto qe kam brenda meje...dhe ne fund te fundit...e di qe sja vlen me...Perseri kthehem mbrapa...
-Ishim edhe atje!Ishim dhe ketu! Edhe pse jemi large te dua...
Vertet jane kaq te nderlikuara gjerat apo i nderlikoj une????...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:37LETRA DASHURIE - Faqe 2 Mail

Do tė tė dua gjithnjė

Po e nisi kėtė letėr me fjalėt: Tė desha, tė dua dhe do tė dua pėrgjithmonė.Ah sa vėshtirė qenka qė nėn dirigjimin e vuajtjes sė tmerrshme dhe nėn tingujt e melodisė nga thellėsia e plagėve shpirtėrore ta nxjerrėsh ndonjė shkronjė dhe ta shkruash fjalėn — dashuri.

Dashuri ky vullkan i vuajtjeve shpirtėrore.
E, dashura ime. Tani jemi tė ndarė. Crying or Very sad Crying or Very sad Kėtė nuk mund ta mohoj, por njė gjė tė tillė ende nuk e besojnė sytė e mi tė kaltėrt, tė cilėt edhe pse tė pėrlotur dhe tė lodhur nga nostalgia e mungesės sate ende edhe na mbetėn pėrgjysmė pėrpilimet e planeve tė reja pėr njė ardhmėri tė lumtur. Crying or Very sad Crying or Very sad Por jo. Kėtė nuk e besoj. Kush e di, ndoshta edhe do tė ndodhė. Dhe, nėse ndodhė, atėherė do tė isha njeriu mė i lumtur nė botė. E dashur po i shkruaj kėto vargje tė shkurtra jo pėr tė thėnė se sa tė kam dashur, sepse kėtė e di edhe vet, apo pėr tė ndėrruar mendjen tėnde, por vetėm desta tė them se unė i dashuri yt i dikurshėm, edhe pas gjithė asaj qė mė bėre ende jam gjallė dhe jetoi i vetmuar nė njė skaj tė kėsaj bote tė ēuditshme. Crying or Very sad

Ende unė i gjori, tė dua, mė shumė se ēdo gjė tjetėr nė botė. Ti e di se unė gjithmonė t’i pranova kėshillat e tua, ndėrsa ti kurr nuk pranove kėshillat e mia dhe pikėrisht pėr kėtė shkak nė mes heshtjes sime dhe dyshimit tėnd u formua hendeku i urrejtjes nė tė cilėn pastaj u futen plumbat e gjelozisė qė na vranė dashurinė.

Tė lutem, si nuk pate mėshirė pėr lumin e madh tė lotėve tė mi, s’pate mėshirė as pėr lutjet e shumta qė t’i bėra? Si e shkele premtimin qė ma pate dhėnė se vetėm vdekja do tė na ndajė?! E dashur, tė them edhe njė herė — unė vuaj pėr ty!

Ende mė pėrkundė hija e dorės sate nė djepin e ėndrrave. Ende jetoi nė shkėlqimin e syve tė tu, tė cilėt nga njė fotografi e varur nė mur pa ndėrprerė vėshtronė rėnkimin e dhimbjeve tė mija. Ku je, e dashur, nė kėtė moment, kur unė vuaj pėr ty? Ndoshta jeton e lumtur me dikend tjetėr dhe nėse ėshtė ashtu atėherė tė uroi fat, sepse unė nuk jam shpirtlig sikur je ti.

Tė lutem,mos u largo, mos prish dashurinė tonė, mos ma helmo jetėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:38“Per ty qe nuk me njohe kurre”
Dua te ta zbuloj gjithe jeten time,qe ka filluar me te vertete vetem atehere kur te njoha.Perpara se te te takoja,jeta ime ishte dicka e turbullt dhe e ngaterruar,ku kujtimi im nuk zhytej kurre;ishte si nje bodrum,ku pluhuri dhe pelhurat e merimanges i mbulonin sendet dhe njerezit e zemra ime nuk i sjell kurre ndermend...
...Qe ate sekonde te dashurova.E di fare mire se grate ta kane thene shume here kete fjale ty,djalit te tyre te perkedhelur.Por,besome mua,askush nuk te ka dashuruar aq teper,porsi nje skelar,porsi nje qen-sic te kam dashuruar une me tere zemren time e sic kam per te te dashuruar gjithmone.Asgje,ne kete bote nuk i perngjet dashurise te fshehte te nje kalamani te strukur ne hije,kjo dashuri eshte aq e interesuar,aq e perulur,aq e vrejteshme aq e zjarrte,sa qe askurre s’mund ta arrije ajo dashuria tjeter,ajo dashuri e gatuar me nje deshire te perveluar,e nje gruaje te persosur.
...Asgje nuk eshte me e tmerruar sesa kur mbetesh vetem midis njerezve...dhe me ne fund nje mbremje ti me vure re.Te pashe kur po vije se largu,dhe e perqendrova gjithe vullnetintim qe te mos largohesha nga rruga jote.Ashtu padashur,shikimi yt i shpejte e ndeshi shikimin tim,dhe atehere,-oh sa i hidhur me qe kujtimi!-u ndryshua menjehere ne ate shikim te bute e ledhatar qe eshte vetem per grate,nje shikim i gjere e ngadhnjimtar qe deperton ne gjithe mishin,i cili disa vjet me pare e kishte ndryshuar kalamanin ne grua.Per nja dy sekonda ky shikim e verboi krejt shikimin tim,i cili as nuk mundej e as nuk deshironte qe te clirohej nga pushteti i tij...
...Fytyra e nje vajze te re,a nje gruaje eshte kurdohere ne syte e je burri nje send qe ndryshon ore e pa kohe;shume here nuk eshte vecse nje pasqyre ku reflektohet ose nje pasjon,ose dicka foshnjarake,ose nje lodhje,dhe ndryshon aq me lehtesi,si nje figure ne pasqyre,saqe nje burre mund ta harroje fare lehte individualitetin e saj,sidomos kur mosha i alternon hijet dhe rrobat e reja qe e stolisin ndryshe...
...”Me ndje,me ndje qe po t’i rrefej te gjitha.Nje here vetem do t’i tregoj,vetem nje here do te t’i theme,pastaj do te mbyll gojen e s’kam per te folur askurre,askurre me.
Duhej te te thoja njehere sesa me kishte kushtuar ky djali im,djali yne,qe ishte gjithe lumturia ime,dhe qe tashti eshte para meje gojembyllur dhe pashpirt.Kisha kohe qe i kisha harruar keto ore,shume kishin kaluar e s’i sillja ndermend;buzeqeshja,zeri i djalit tim,lumturia i kisha mbuluar ne hirin e shpirtit tim;por tani qe me ka vdekur,mundimi mu ringjall dhe me teper e per te lehtesuar shpirtin tim mu desh te flisja nje here,vetem kete here.
Po ty nuk te padis aspak,padis vetem zotin,i cili me mundoi aq shume.Nuk te padis aspak,po te betohem se askurre ne zemerimin tim s’jam ngritur kundra teje.Askurre s’u pendova per ato nete qe kisha kaluar me ty;askurre dashuria ime nuk u ndy nga ndonje njolle zemerimi ose mallkimi;kurdohere te kam dashuruar,kurdohere e kam bekuar oren ne te cilen te kam takuar.
Edhe sikur te me duhej te pershkoja sketerren e ketyre oreve mundimtare,megjithese e di qe me pare se c’kam per te vuajtur e se c’me pret,do ta beja perseri e nje here tjeter,o i dashuri im,ate qe bera,edhe nje here,edhe nje mije here!”

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:39

Heshtje,nje prekje nje perqafim.
Nis nje
histori
me hidherim!Por ne ket fillim deshiroj te flas me ty te perqafoj,te shoh dhe te me shohesh ne sy.Eh per cfar sherben kjo?

Ti nuk ke asnje pik jete ,jeton ne nje boshllek dhe se di kuptimin e shprehjes"te te kesh pran" prap ti thua":nuk te ndjej"ndaj horizontin tek ty si ta gjej?
Ket heshtje mes flakesh po e ngris,me ate
histori
qe thash me pare.

Po me ate po e nis,nis te tregoj dhembje ndjej fort,ne thellsi,mu ne gji,por ti nuk e kupton qe behet fjal per dashuri budallai.

Nje djal i gjat i kendshem me pak mjekerr, m'bante ne gjep kujtimin e nje vajze ,thoshte se ishte dashuri e vjeter,kishte krijuar per te mjaft ,iluzione ,endrra te cilat bashk i kishte ngjitur ne mur dhe duke ven bojra ngjyra ngjyra kishte formuar nje piktur,nje dimer i ftohet bente qe krahet e dashuris ,te mos kapeshin fort, por disa flok bore,qe rexoheshin cati mbas catie, e u k'thye ne kuadro ne nje mur
dashurie
,teksa dashuria shpejt mjafte shpejte z'gjohej,ky djal djal ftoj ket vajze te s'gjohej .\
Pa zhurm ne qetesin kumbuese dhe pa llafe e ftoj me nje lokal te thjeshte per kafe,
Ne valet e djersitjes qendronte dhe e priste,deshironte ti tregonte shum gjera,ajo nuk erdhi,ai kuptoj qe po v'diste.
vite vite te mallkuara pas kesaj vajze kisha renduar,mjaftuan pak caste qe ai te vdiste I cmendur ,i marr,ne varr ,vizita i bente familja ,un madje edhe shoqeria nje zeri qeshnim se v 'diq nga dashuria.
jo me fal nuk eshte per tu qeshur ,qe me marrt ky lum,se ai budallai,qe v'diq isha un.
Dashuri thjeshte kerkova,thjeshte dashuri ,ti se pranove ket,se ishe po ti,me vdiqe nen dhe,
Jo jo kjo me la altar.
Ngadal po e mbyll ket
histori
.kerkova.THJESHTE SHUM DASHURI

THJESHTE SHUM DASHURI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:39Me gjete jo ne udhekryq. Trokite ne menyre engjellore ne zemren time. Fryme mora thelle dhe cuditerisht shume shpejt e pashe veten te dashuruar. Bukuria e atij dimri me dukej pranvera me e bukur e jetes. Buzeqeshjes tende iu shtua trokitja e vecante e zemres time. Dhe ja...ne te dashuruar cmendurisht, ne me nje enderr te perbashket, ne me nje dashuri te perbashket. Per ty u bera njeriu me i rendesishem i jetes. Me deshe shume, aq shume saqe qaje nga lumturia. Falenderoje zotin qe ta beri kete dhurate te mrekullueshme, sic e quaje ti. Eh sa larg te kisha e sa shume te desha, sa mall kam per ty, per ate qe ishte ne ditet e bukura dhe jo per ate qe ishe ne ditet plot shi. Ne ishim takuar per tu ndare, dhe ja…u ndame. U ndame ne kohe te pakohe, atehere kur ishim thelle ne zemrat e njeri tjetrit. Atehere kur dhimbja e zemres ishte e madhe, atehere kur dhe ''trimit'' tend i pikonin lotet si femije. Thame sipas tradites fjalen e fundit qe tingullonte e njejte, Lamtumire Dashuri dhe humbem ne drejtime te ndryshme per ta vazhduar kete jete dhe per ti uruar vetes sone, sherim te vogel nga lendimi i madh…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:40

si me erdhe , si me gjete ti keshtu papritur mua, si me zgjove ti nga gjumi dhe me the o SHPIRTE TE DUA. AJO nate e mira nate eh kurr se haroj une ,kur mu shfaq mua dashuria edhe mu ul pak ne gjunje, me tha a don te vish se ti je dashuria ime , ju drejtova une ngadale po do vij o enderra ime, dhe shkuam ne te dy se fati yne qe aty ti dhe une te dy po rrinim duke pare me sy agimin, dhe diellin qe po dilte shume ngadale , atje pas malit te larget dhe fytyrat po na i ndriconte se per dashurine tone edhe ai po gezonte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:40


Njė ēast malli

Nuk po tė shkruaj pėr tė t'thėnė se tė dua shumė, jo as pėr tė t'thėnė se pėr ty po derdh lot nė kėto momente. Ajo qė sot mė shtyn tė shkruaj ėshtė malli qė kam pėr ty. Vėrtet nė kėto momente po ndjej mall. Edhe pse mė nuk kam ndjenjė dashurie, mallin e respektoj. Respekti pėr ty ėshtė e vetmja ndjenjė qė mė ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk. Dhe malli nė kėto momente nuk po mė lė vėrtet tė qetė. Sot me erdhėn nė mendje kujtimet dhe ėndėrrat qė thellė I kam varrosur nė shpirt. Ato miliona ėndėrra qė vėrtet kanė kohe qė kanė filluar tė tretėn. Por sot vetėm malli qė po mė shtyn tė t' shkruaj mė bėn qė tė bashkoj edhe njė herė eshtrat e tyre, pėr tė t' kujtuar ty edhe njė herė si njė mik tė vjetėr qė kurrė nuk arrita t'ia hap vėrtetė zemrėn.

E vetmja ndjenjė qė vėrtet pėr ty nuk e kam shuar ėshtė respekti pėr njė njeri qė dikur e kam pasur thellė nė zemėr. Po sot … Kjo ndjenjė po mė ēon nė mallin qė kam pėr ty. Malli qė kam pėr tė t' parė dhe tė t' shtrėngoj njė herė fortė pas vetes, dhe tė ulem me ty nė njė tavolinė kafeneje si dikur dhe tė bėj muhabet pėr kohėn kur nuk kemi qenė pranė dhe pėr tė patur disa ēaste tė bukura pėrsėri bashkė thjeshtė si miq tė vjetėr. Dhe ndėrsa u ktheva me fytyrė nga muri me dolėn dy pika lot nga sytė e mi. Nuk e kuptova se po qaja po vetėm kur lotėt mė lagen faqet kuptova se ishin duke bėrė rrugėn e tyre qė kishin kohė pa e bėrė. Vėrtet sa shumė kohė qė kanė kaluar… Qė kur kam pa tė parė? Sa keq. Dhe ndėrsa ende po mendoj se sa mund tė kesh ndryshuar shtrėngoj sytė fort pėr mos nxjerr lot tė tjerė po nuk i mbaj edhe dot me force brenda meje. Vetėm ajo ndjenja e mallit mė bėnė tė shpalos edhe njė herė tėrė kohėn e kaluar me ty. Ndjej vėrtet mall. Megjithėse e urrej tė flas pėr njė kohė tė shkuar sepse ėshtė vėrtet diēka qė ka kaluar. Sot dua t'i kujtoj vetes tėrė momentet e bukura me ty. Mundohem tė t' mbaj mend si njė njeri qė do jetė miku im pėrjetė. Megjithėse ti nuk meriton asgjė nga kėto unė prapė, tė respektoj! Unė prapė tė them se respekti qė unė kam pėr ty mė bėnė se ti nė jetėn tėnde kurrė nuk do harrosh...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:41A tė kujtohet sa tė lumturė ishim zbashku, pėrderisa ti ishe afėr meje, luteshim sė bashku qė cdo ditė tė jemi bashkė sikurse nė atė momentė.
Mendonim se Zoti do i dėgjonte lutjet e tė dy dashuruarve,por nė rrealitet ato thjesht mbetėn vetėm lutje…
- Mė kujtohet dita e parė qė u ndamė, atė ditė kur erdha tė pėrcjell, sepse po largoheshe nga unė, jetoje nė njė vend shumė larg meje, dhe kur mbarove shkollėn, tė duhej tė ktheheshe nė qytetin tėndė, tė mė braktisje mua, zbashku me gjitha kujtimet e mia qė i kishe nė kėtė qytetė.
- Ehhh sa e pikėlluar isha, por nuk tė tregoja sepse nuk doja qė ti tė mendosh se kur tė shkosh unė do lėndohem , ti atėher do lėndoheshe dy herė mė shumė, dhe unė kėtė s’do tė mund ta lejoja qė tė ndodh.
E di ! – Mė thoje nė cdo momentė se do kemi edhe shumė takime tė tjera dhe se nuk do ta ndiejm mungesėn dhe largėsin qė kemi nė mesė , por ėshtė e kotė shpirti imė sepse sa do qė mundohemi tė jemi bashk mė kurr s’do mund tė takoheshim si dikur ne cdo minutė e nė cdo sekondė, e di pse ?Sepse nuk tė kamė mė pranė klasės aty kur unė dilja nė pushime dhe tė takoja, sepse nuk mė pretė mė tek dera e shkollės tė dal kur unė tė mbaroj mėsimin, sepse nuk ka mė orė tė lira qė unė tė mos shkoj nė mėsim e tė vij me vrap tek ti,nuk ka mė takime te fshehta si dikur me nidhmėn e shoqėris, thjeshte nuk jemi mė bashk si dikur….Je shumė largė nga unė dhe unė s’tė premtoj dotė se do tė mund te duroj shumė gjatė mungesėn tėnde.
- Mė thėrret cdo mėngjes, por kjo nuk ėshtė e njejtė sikurse mėngjeset qė do mund ti bėnim bashk, kjo ėshtė diqka tjetėr…Ėshtė diqka tjetėr sepse vetėm zėrin e ėmbėl mund tė dėgjoj, nuk mundė tė shohė, nuk mund tė prekė , tė tė ledhatoj, e as tė puthė e tė pėrqafoj!!!Mėkatė qė na hecėn ditėt mė tė bukura tė rinisė pa qenė ne sė bashku, edi tash po afrohet dita e tė dashuruarve, mund tė paramendosh se sa e vetmuar do tė jemė nė kėtė ditė,ti mė thua se cdo ditė e kemi ditė tė dashuruarve, ashtu ėshtė engjėlli imė , por ja njė ditė ėshtė mė e rėndėsishme e ne s’mund tė jemi pranė njėri tjetrit nė kėtė ditė.
- Nuk edi se si ndihesh atėher kur e kujtonė gjumin e parė qė kemi bėrė zbashku, vetėm duke u ledhatuar dhe folur gjėra tė bukura,qė te ndihem gjithnje sė bashku, dhe tė ndihemi sikurse jemi bashkuar pėrjetėsisht, e duke mos e kujtuar qė jemi zbashku vetėm pėr njė natė, ajo ishte friga jonė se do jetė nata e parė por dhe e fundit, por jo shpirt e mbajė nė mendė sikurse natėn e parė edhe natėn e dytė qė kemi bėrė zbashku, dhe qė kanė qenė dy netėt mė tė bukura prej gjithė netėve qė kamė kaluar nė jetėn time.
Ende kur takohemi jemi sikurse dy tė rinjė qė po sa janė njoftuar, edin mirė se mė vie shumė turp kur jamė me ty, por gjithmon mundohėsh tė mė ndihmoshė, e te mė tregosh sė mund tė ndihem shumė mirė nė pranin tėndė…Unė tė dua tej mase, dhe ti ketė e ke kuptuar shumė mirė, por ne njė gjė jamė mė se e sigurt se dashuria qė kamė, mė ėshtė kthyer ashtu siq kamė deshur, sepse edhe une jame pjesa mė kryesore e zemreės tėnde,edi se mė donė dhe se kamė shumė rėndėsi pėr ty, kėtė ma ke vėrtėtuar nė cdo aspkt.
Prandaj mbetet qė prapė tė lutemi zbashku, por tashė qė tė bashkohemi sa mė shpejt, e jo tė mbetemi tė ndarė, si njė zemėr e thyer ,dhe e kėputur nė dy pjesė, qė njėra ka mbetur tek ti dhe tjetra tek unė……………..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:41Te filloj kete leter duke shprehur dashurine qe ndjej per Ty, e di se s'do mjaftoje koha per t'a lexuar deri ne fund. Me thua se me kupton, por perseri ndjej nje zbrazetire te sepakuptuares, sepse as une nuk di se cfare fjale te perdor, me cfare shkronja te shkruaj, cfare vargje te thuaj, nuk gjej dot qe ta thuan gjith kete ndjenje te nje dashurie te perkryer, fjala "te dua" sot ka humbur vleren, sepse thuhet pa mos e ndjere, thuhet per t'ia dhene tjetrit ndjenjen se e don, por zemra e thot te kunderten, une sonte s'do e perdor kete fjale, sepse kjo fjale ka vrare shume zemra, shume i ka lene te thyra, dhe do mundohem qe sonte te gjej menyra tjera qe te te jap ndjenjen se nuk te don askush tjeter perpos meje, qe nuk i nevojitesh askujt perpos meje!
Me ke munguar shume kohen e fundit, mengjeset kane aguar pa buzeqeshjen tende, pa ndricimin e syve te Tua.
Me mungon shume edhe ne keto ore te vona. Pa Ty koha nuk kalon, cdo minut percjell me kujdes e numroj minutat qe na kane mbetur per te aguar nje mengjes serisht prane teje, dhe e ndjej se nuk ka mbetur me shume, shkoi e shumta e pakta mbeti, e une tash shkoj te fje me shpejt qe te kaloje me shpejte kjo kohe, eshte kjo koha e pritjes.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:41Arsyeja qė unė kam jetuar ishe ti. Arsyeja qė unė vuaj je ti. “Kujdes nė dashuri”, kėtė fjalė shpesh e thoje ti. Nuk jam nė gjendje qė tė pėrulem e as tė shkruaj pėr dashurinė time tė madhe por vuajtja, dhe vuajtja u bė forcė fizike, e jo kurrė forcė shpirtėrore. Ti je ende shpresa e jetės time, e mė shumė se qdo gjė tjetėr tė dėshiroj nė kėtė botė. Kujtimet e mira tani mė mundojnė, e mė mundojnė pa ty.
Sa isha I lumtur kur e pėrjetova pėrqafimin tėnd. Ti mė dhurove dashurinė...e unė ende vazhdova me stilin tim tė vjetėr...Ti bėre shumėqka pėr mua qė tė jem i lumtur
Ti je kujtesa e veqantė e jetės dhe zemrės time dhe shpresoj e do tė luftoj, qė tė jesh gjithmonė. Tani i kam dy dėshira: t’mė kthehesh ose tė harroj. Dhe, atėherė le tė filloi jeta ime e re, qė sot. Nuk dua qė dikush t’a shijoi dashurin time tė humbur, sepse tė dua mė shumė se vetveten. E di se ti je e mėshirueshme dhe tė lutem, kur unė vdes eja tė m’i mbyllėsh sytė sepse vetėm atėherė do t’a ndiej veten tė gjallė.
Nė fillim, atėherė kur fillova t’i njoh aftėsit e tua, kėrkoja forcė qė tė dashuroj me shpirtė, por kisha frikė, megjithatė ti mė ngrite lartė, kėrkove kėshilla nga unė, qdo ditė mė futje nė testimin tėnd, e unė isha i befasuar me idetė e tua, por nuk e di pse u largove nė atė fillim kur tė dashurova me tėrė qenien time njerėzore, e ti fillove me provokime e keqkuptime vazhdimisht. Mė pyetje pėr aventurat e mia, e unė sot kėrkoj nga ti t’i kujtosh ditėt e lumtura kur nė mes nesh kishte gjithnjė dashuri. Tani jam i mbyllur krejtė nė vetmi, kėndoj, shkruaj, e kujtoj o shpirtė pėr ty. E sot nė rrugė kur tė takoj, bėhesh sikur “nuk tė shoh”. A nuk ndien dhimbje pėr mua qė po bredhi rrugėve i vetmuar. Kėrkoj shpresė nga Ti ose shpresėn dhe jetėn tė m’a shuash, por PSE?
Ti e don shiun, por e dua edhe unė atė ditė me shi...por dua t’a harroj sepse ti mė mungon e kujtimi zgjatė gjithmonė dhe rastėsisht tė kam takuar (internet)...i folėm dy-tri fjalė, ti mė pėrshėndete dhe dhe qe ateher filloi dashuria jone, mė bėre tė ndiej dridhje tė lehta nėpėr tėrė trupin tim. Kur ti mė folje pėr tė ardhmen, nė zemrėn time ndieja ngrohtėsin e flakės qė u ndizte, por qė shumė shpejtė u shua, atė e ndiej edhe nė kėtė natė nė vetmi qė u mundova tė harroj me tėrė forcėn por sikur ti pėrsėri mė pėshpėritje, prit, prit, prit...!!!
Tė faleminderit pėr atė gjysmė premtimi...por ku mbeti sot! Tė faleminderit pėr buzėqeshjet e tua, pėr atė kohė qė e kalove me mua, por megjithatė ne kemi mėsuar shumė nga njėri-tjetri, por tė lutem kujto ato ditė kur e kalonim tėrė ditėn sė bashku. Kujto ato netė kur ne vetmin e netėve tė pafunda shkruaja kėngė pėr ty, pėr ty o engjulli im qė tė doja dhe mė doje. Tė dua! Po ti, a mė don? Nuk e di?
Dua tė takoj, t’i shpjegoj tė gjitha, por shkon gjatė dhe nuk mundem dhe ndoshta pjesėn mė kryesore nuk mund t’a them. Ti je e vetmja oazė qė theje atė horizont vuajtjesh, ishte ti i vetmi zhgėnjim qė unė gjeta ngushėllim, e sot po mbizotėron e kaluara jonė, unė nuk mundem tė jem i vetpėrmbajtur dhe do t’i lejojė vetes t’a thyej kufirin e imagjinuar...dhe aty do t’a gjejė veten.
Por mė nė fund duhet tė pajtohem me realitetin sa tė hidhur aq edhe tė rėndė, edhe pse jemi afėr e ndodhemi largė. Ne gusht do te shkojė nė Amerikė, nėse deri atėhere nuk ndodhė asgjė qė une tė ndėrroj mendjen, ngase tani jam dėshpruar shumė nė kėtė jetė, jeta ime pa ty nuk ka vlerė, tė lutem mendo edhe njėher pėr tė gjitha dhe besoj qė do tė kuptosh realitetin, e realiteti ėshtė se une tė dua me gjith zemėr, ti je dashuria e jetės sime, ne jemi tė lindur pėr njėri tjetrin, hapi syte dhe do tė shikosh se unė nuk jam I tillė siq mendojn ata njerėz qė na kanė ndarė, ta kam dėshmuar kėtė nė tė gjitha mėnyrat e mundshme dhe do ta dėshmoj sėrish, por ti e di kėtė vet mė sė miri, ti mė njeh mė sė miri nė kėtė botė, ohh…une mund tė tė bėj tė lumtur nė kėtė jetė vogėlushe, do tė bėjė gjithqka vetėm qė ti tė jesh e lumtur pranė meje.
Do tė jem engjulli yt mbrojtės, do tė jem heroi yt, do tė jem dashuria jote pėrgjithmon.
Do tė shkojė ne Amerikė, qė tė provoj fatin tim, dua qė tė tejkaloj kėtė dėshprim gjigant qė mė ka kaplur nė kėtė vend, dua qė tė arrij diqka nė kėtė jetė, dhe shpresa e vetme qė mė mban gjallė ne kėtė jetė dhe qė mė detyron tė vazhdojė je ti dashuria ime, do tė luftojė pėr ty pėrgjithmon, nuk kam frikė as nga vdekja….
Kėshtu qė pa marrė parasysh veprimet e mia une gjithmon e lė dashurinė nė njė anė dhe jetėn e pėrditshme nė anėn tjetėr, por dashuria ėshtė gjithmon nė plan tė parė.
Do tė kthehem pėr ty vogėlushja ime, do tė kthehem qė tė jesh e imja pėrgjithmon, nėse ende tė kujtohet kjo ka qenė ėndrra jonė e pėrbashkėt pėr tė cilėn ėndėrronim qdo natė, e unė do ta bėjė kėtė ėndėrr realitet ngase tė dua o ylli im.
Koha po kalon, e ti ende mė mungon, por do tė vijė koha jonė, mos ki frikė, ngase dashuria e vėrtet gjithmon fiton qdo luftė, dhe gjėja qė mė mundon mė sė shumti ėshtė qė ti je verbuar nga fjalė tė njerzve qė tė folėn keq pėr mua e ato fjalė nuk janė aspak tė vėrteta dhe unė ta kam dėshmuar kėtė. Gjėja qka urrej mė sė shumti nė botė ėshtė dyftyrėsia, shpifjet e njerzve, gėnjeshtra dhe tradhtia. Edhe pse nuk kam besuar kurre se do tė mė ndodhe por shpifjet ma humbėn dashurinė, na ndanė njėher por kjo nuk do tė ndodhė mė, tė betohem, kurrė, dhe ata tė cilėt I bėnė kėto herėn e parė do tė pendohem qė kanė lindur. Do tė kthehem pėr ty vogėlushe, kur do tė mendosh se ėshtė fundi I botės unė do tė jem aty pėr tė treguar fillim e lumturisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:42Nuk e kam dit cka eshete dhimbje . Nuk e kam dit qe Dashuria mundet me dhimt aq shum e ka aq fuqi te madhe . Shum persona kan ne jeten time dhe shum i kam lendua ato .
Asnjehere me pare nuk e kam kuptu . Kan qene shum te cilet me kan lutur per dashuri,kan qajtun,kan qene te lenduar , por asnjehere nuk e kam ditun se sa shum dashuria dhemb. Nuk jam barazu me fjalet e tyre dhe te lotve , veq pa dije i kam shkelur.
Kur me thojshin se ndjejn dhimbje nga mbrendsia e cila dhibmje ngadal po i mbyt un gjithmon kam mendua qe eshte krejt ajo ren dhe Dashuria nuk te dhemb aq shum. E kam ditun qe askush nuk mund te jep krah por asnjehere nuk kam mundur ta kuptoj qe mundesh ta ndjesh at dhimbje.
Deri nje dit . Diten kur ti shkove . Ditet e para nuk kam ndjer aq dhimbje se kam pas shpres qe me kthehesh. Kam prit nga dita ne dit e kam besuar qe ke me mu kthye qe gjithmon me ke folur qe me don edhe un te kam besua. Eh nuk e kam mendua qe dashuria jote aq leht ka kalua e me ke harua. Nuk kam mendua qe nje jav e ndarjes ka me prish nje vit qe kemi kalua bashk . Por ty me nuk ishe . Nuk u ktheve dhe nisa ta kuptoj se krejt ka mabruar ne mes nesh. Atehere filloi shum te dhemb . Ndjeja dhimbje te madhe ne gjoks te cilen nuk mundesha me kontolu.
Ndjeja nje shprazetin ne mua dhe deshir te flakt e te madhe veq edhe njehere te te shoh edhe pse me nuk jam e jotja.
Eh qe tani kam nis te kuptoj krejt ato qe me kan folun qe dnejn dhimbje . Akush nuk mund ta kuptoj deri ati qe ti ndodh. kam ndjer dhimbje qe mbyt krejt ne mua , shbimje qe me qon veq ka vdekja , vdekje e nje trupi te vajze e ciles shpirti i ka vdekun kah moti. A cka eshte ai trup pa shpirt ? E vetmja qe me ndalouna isht dashuria e prinderve te mi e cila un kam qene e vetmja gje ne jeten e tyre e nuk kam mund at me ua mar. Kam qene te rezikoj veten dhe te jetoj ket jete pa ndjenja veq prinderit e mi te jen te gezuar.
Kam jetuar ne fer. Secila dit me ka nis me mendime tek ti e ka perfundua ne lot per ty. Kam humbur krejt deshiren per gjithcka ne jet. Kam dalun me shoqeri shum me kan folur qe me gjej ndonje qe mund te me ndihmoj e me te haru , por asnjeri nuk ka mundur te mendoj edhe tek ne mendje nuk mund te jem me ndonje tjeter . Te kam dashur vetem ty e cdo nat jam lutur per kthyerjen tende. Shpresa gjithmon ka qen ne mua shrpresa e cila linde cdo dit, a vdiste cdo mbremje per qe kam ditur qe edhe nje dit kaloi pa ty. Me ka mbetur krejt ajo lidhja me ty , e qeshura jote, buzet tua , duart tua , qe gjithmon me ke be te gezuar . Por kam shku perpara . Deri ne at dite kur te pash ty dhe at tjetren , deri ne diten e marteses . Erdha me te pa edhe pse ka dhimbt qe asnjehere perpara por e durova at dhimbje .
Ishe aq i bukur . Shiqova ne ftyren tende duke kerkua shenja te dhimbjeve por nuk i pash . Pash vetem te qeshur qe gruas tende i ndihmoje me dal nga keri . Qe deri tash kuptova qe mes nesh ka mar fund . kuptova qe me kur nuk do te jesh i imi . Ti tani i takon asaj , gruas e cila asnjehere nuk do te mund te te dashuroj siq te dashuroj une. Ne at mbremje krejt bota u bermbys ndjeja qe eshte fundi i botes dhe bi ne grop prej te ciles nuk ka kthim . Edhe vet nuk e kam dit se si e kam perjetu at dit , dhe gjith ditet tjera qe kam mendua ne ty dhe ne gruan tend , duke ditur qe tani asja ja jp krjet mua qe mi more qe un asnjehere me nuk do ti kem.
Por ja ende jetoj ende jam ketu , jetoj ne te kaluaren qaj per dashurin e shkruaj per ty ne njerin kush pa drejtesi me denoj me denim me vdekje edhe pse e di qe ti nuk ke me lexu ket leter ketu por ti edhe pse nuk je me mua gjithmon do te jesh ne zemren time .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:42Bera keq qe te lash, tani zemra ime po vuan. E vura re shume vone qe te desha kaq shume. Qe kur nuk jemi me bashke e kuptova qe jeta pa ty eshte e pamundur. Mendoj gjithmone per ty. Ne cdo moment te dites je ne zemren time. Kujtoj momentet e bukura qe kemi kaluar bashke, por kam frike se nuk do te kthehen me kurre. Me mungon. Une di vetem nje gje qe zbulova ngadale ngadale duke te njohur dhe desha ta thoja me te madhe, ta degjonin te gjithe, te duaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:42Ndoshta te kujtohem!

Gjithmon kur kaloj kah lumi me kujtohesh ti dhe koha me ty. Me kujtohen ditet e asaj dashurie qe tani ka humbur dhe ka mbetur vetem kujtimi.
Ateher ishim te lumtur, ishim shume te lumtur, por kjo nuk zgjati edhe aq shum dhe ti me tradhtove me tjetrin. U ndame!
Deri tani e pyesja veten? "Ēka kishte aj, qe mua me mungonte?", por nuk e gjeta pergjigjjen. Si duket fati na ndau se ti nuk dije ta ēmon dashurine time.
U ndame, kurse ti nuk me the as "mir u pafshime" nuk me the as "lamtumir". Ket ma pate borgj, apo jo? Ia pate borgj dashuris ton. Nuk e meritova nje ndarje tė tille.
Te kame pritur disa dit, disa jav ndoshta edhe disa muaj, por ti qe ke ate krenari aq te madhe nuk u ktheve dot.
Tash, tash akoma mendoj ne ty. Ndoshta akoma te dua, por te me kthehesh nuk do te pranoja. Ndoshta jam egoist per veten time, por me merre mendja se nje shanc tjeter nuk e meriton! Mendon se je e bukur, i ke te gjitha, por jo, jo aty ku esht bukuria duhet te jet edhe menquria, e kjo te mungon ty!
Ne fillim nuk mundesha te pajtohem me fatin qe u ndam. Mendoja se s`do te mundem te jetoj pa ty, por tani jam mesuar, dhe nga nje her i them vetes se kjo ishte me e mira per mua, se nuk e ke merituar dashurinė time kurr, dhe nuk e meriton te dashuron dikush ashtu si te desha une!
Veteme kur te permend dikush emrin tend me dridhet zemra. Kur me vjen ne mend, me vjen te qaj, dhe e pys veten "pse ka te till njerz, nuk din apo nuk duan qe tjetri t`i dashuroj qe tjetrit t“ja kthejn dashurin!?
Me thoshte nj i vjeter : "Dashurin duhet ta ruajsh sikur syt. Mund te jet e gjat sa jeta, e embel si mjalti por edhe e rend si vdekja. Kete duhesh ta ruajsh se s`te vje per ēdo dit. Kjo te ndodh nje her ne jet, vetem nje her. Esht si jeta, qe nese vdek ke humb, dhe mbetet vetem kujtimi aty!" Dhe tash e kuptoj porosin e tij.
E ty, te dhasht Zoti at qe e meriton!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:43Vetėm ty tė dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do tė shkruaj kėtė letėr pėr ty,ty qė zemrėn ma rėmbeve,ty qė ma ndryshove jetėn time,ty qė tė dua dhe do tė duapėr tėr jetėn.
Ndoshta me kėto fjalė nuk dot mjafton qė tė tregoj se tė dua,edhe psepėr ty po vuajaq shum, sa qė edhe letra ėshtė duke ikur nga lotėt e mi,dhe shpresoj qė njė dit tė vish dhe tmi fshish ti kta lot qė rjedhin vetėm e vetėm pėr ty.Edhe sa duhet tė pres qė ti tma falėsh dashurin tėnde,pa tė cilėn nuk mund tė jetoj, edhe sa duhet tė pres qė ti tmė thuash tė dua,jeta ėshtė e vėshtir,por edhe e bukur,por sikur tė jesh ti pran meje,ajo do tė ishte si njėpallat dashurie,nė tė cilin dot jetonim vetėm ne tė dy,si dy lule tė posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor t'vėrtet,un jetoj vetėm pėr ty,dhe nuk dua qė t'shoh me tjetrin.
Zemėr vetėm ty tė dua, po ti a mė don.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:43Po e shkruaj kete leter per nje djal qe eshte ne klase me mua!! Per ti thene se e dua, dhe nqs ai e di, por ndoshta mendon qe dashuria ime nuk eshte ajo qe mendon ai dmth qe une nuk e dua, por une per te do te falja jeten do te desha shume qe ai te me kuptonte dhe te mos me konsideronte nje mikeshe .... por dicka me teper se kaq.....Te Duaaaaaaaaaaaaaaaa!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:43Per te gjithe gezimin qe solle ne zemren time, per cdo enderr qe bere realitet. Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi, ishe zeri im kur nuk mund te flisja, ishe syte e mi kur nuk munda te shoh. Me dhe krahe dhe me bere te fluturoja, me preke duart dhe une munda te prek qiellin, drita ne erresire qe ndricoje dashurine ne jeten time. Ishe frymezimi im, mes genjeshtrash ti ishe e verteta, bota ime eshte nje vend me i mire tani, fale teje..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:43Pa ty

Pa ty sonte jam pa gjumė,
pa ty zemra mė rrah shumė,
pa ty lulet janė tharė,
pa ty mė vije pėr tė qarė,
pa ty jeta e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkelqimin,
pa ty dita nuk errėsohet,
pa ty nata jo nu kalohet,
pa ty unė po vuaj,
pa ty unė po rri nė vetmi a thua kjo zemra ime a do tė mund tė jetoj pa ty. Si pranvera pa lule, si vera pa diell, si vjeshta pa shi ashtu ėshtė jeta pa ty,nuk e di pse te pash,nuk e di pse tė njoha dashurija paska plag qė si sheron koha, prapė tė pashė nė ėndėrr ėmbėl me ty qesha kur mė doli gjumi veten nuk e deshta sa te dua,sa kam dhembje,sa kam mallė pse pa mban inat kur zemren ta kam falė zemra ime shumė te don ditė e natė pėr ty mendon shpirti im s’ka qetėsi derisa ti bashkojmė zemrat ne tė dy, ti shoqerohu pėr mua se unė nuk kam shoqėri, ti dashurohu pėr mua se unė s’kam dashuri ti gėzohu pėr mua se unė vet nuk di, fli pusho per mua se unė s’kam gjumė, argėtohu pėr mua kur nuk kėnaqem une, ha pi e rri ti se unė nuk kam uri, dil ti nė diell e unė lagem nė shi jeto edhe jeten time ti, mos me largo nga zemra nėse te largohem nga sytė, mos mė thuaj tė jetoj nėse nuk jam fati yt, vazhdo e jeto por njė gjė mos e harro si unė qė tė dua askush nuk tė do. Jam njeri me ndjenja, jam njeri me zemėr nė jetė e deshta dhe e dua vetėm njė femer, hapi syt e mos I mbyll unė jam diell e ti je yll kur unė qaj ti je lotė ti je gjėja mė e shtrenjtė qė kam nė kėtė botė. Tė lutem me fal njė ėndėrr qė tė ėndėrroj mė fal njė puthje dhimbjen ta sheroj mė fal zemren pėrfundimisht se te dua seriozisht. Kur mjerimi troket nė derė dashurija del pėr dritare prandaj mė mirė njė fund I tmerrshėm se njė tmerr pa fund. Nėse do te takohemi veq si shok do tė flas se qak ndjej pėr ty nuk do tė tregoj edhe nėse zemra mė plas, sa vėshtir qenka prej teje me u nda, me buzė duke qeshur e me zemėr duke qar.
Tani e dashur me zemėr tė uroj, fat dhe lumturi tė dėshiroj drita e ALLAHUT udhen ta ndriqoftė dhe xheneti stacioni i fundit i jetės tėnde qoftė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Baby Girl
Admin
Admin
Baby Girl

Numri i postimeve : 868
Registration date : 03/04/2008

LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jun 19 2008, 14:44


Te filloj kete leter duke shprehur dashurine qe ndjej per Ty, e di se s'do mjaftoje koha per t'a lexuar deri ne fund. Me thua se me kupton, por perseri ndjej nje zbrazetire te sepakuptuares, sepse as une nuk di se cfare fjale te perdor, me cfare shkronja te shkruaj, cfare vargje te thuaj, nuk gjej dot qe ta thuan gjith kete ndjenje te nje dashurie te perkryer, fjala "te dua" sot ka humbur vleren, sepse thuhet pa mos e ndjere, thuhet per t'ia dhene tjetrit ndjenjen se e don, por zemra e thot te kunderten, une sonte s'do e perdor kete fjale, sepse kjo fjale ka vrare shume zemra, shume i ka lene te thyra, dhe do mundohem qe sonte te gjej menyra tjera qe te te jap ndjenjen se nuk te don askush tjeter perpos meje, qe nuk i nevojitesh askujt perpos meje!
Me ke munguar shume kohen e fundit, mengjeset kane aguar pa buzeqeshjen tende, pa ndricimin e syve te Tua.
Me mungon shume edhe ne keto ore te vona. Pa Ty koha nuk kalon, cdo minut percjell me kujdes e numroj minutat qe na kane mbetur per te aguar nje mengjes serisht prane teje, dhe e ndjej se nuk ka mbetur me shume, shkoi e shumta e pakta mbeti, e une tash shkoj te fje me shpejt qe te kaloje me shpejte kjo kohe, eshte kjo koha e pritjes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
LETRA DASHURIE - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: LETRA DASHURIE   LETRA DASHURIE - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
LETRA DASHURIE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) SHOQĖRIA :: Dashuria :: Histori Dashurie-
Kėrce tek: