Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 30
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN Empty
MesazhTitulli: ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN   ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN Icon_minitimeWed Aug 12 2009, 20:27

ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN Angjellina-gjoli

Aktorja hollivudiane, Angelina Jolie, vizitoi njė kamp tė refugjatėve nė Irak, si pjesė tė punės sė saj pėr organizatėn UNHCR. Jolie, e cila ėshtė njė ambasadore e vullnetit tė mirė, i bėri njė vizitė tė paplanifikuar kampin tė refugjatėve “Chikook”, i cili gjendet nė veri perėndim tė Bagdadit, ku ajo u takua me disa familje, tė cilat janė zhvendosur nga shtėpitė e tyre si pasojė e luftės nė vend. Chikook strehon mė shumė se 20.000 njerėz, shumica prej tyre gra dhe fėmijė. Kampi ka mungesė tė ujit tė pijshėm dhe nuk pėrmban sistem operues pėr derdhjen e ujėrave tė zeza. Gjatė vizitės sė saj, Jolie u takua me njė 43 vjeēar, i cili i tregoi asaj shtėpinė me tulla, tė cilėn e kishte ndėrtuar pėr gruan dhe fėmijėt e tij. Shumica e familjeve me tė cilat Jolie bisedoi, i kanė thėnė asaj se nuk kishin mundėsi tė paguanin as pėr tretmane mjekėsore dhe se fėmijėt e tyre nuk shkojnė nė shkollė. Aktorja vazhdimisht merrte shėnime nė fletoren e saj. Nė njė shtėpi, Jolie u takua me njė familje 9 anėtarėshe, ku e pėrkundi njė tė porsalindur. Kjo ėshtė vizita e tretė e Jolie-it nė Irak. Nė kėtė vizitė aktorja, gjithashtu, u takua me ushtarė amerikanė, tė cilėt veprojnė nė Irak.

_________________
ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peja-online.tk
 
ANGELINA JOLIE VIZITON IRAKUN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: