Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 30
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K” Empty
MesazhTitulli: Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K”   Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K” Icon_minitimeWed Jul 15 2009, 20:22

Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K” Kryeziu_fatos_film

Fatos Kryeziu i njohur pėr rolin e kryemadhit nė serinė kosovare televizive “Kafeneja jonė” ėshtė rikthyer nė Belgjikė pėr tė vazhduar pjesėn e dytė tė xhirimeve tė filmit “Dosja K”. Filmi paraqet funksionimin e mafisė shqiptare nė Evropė, ndėrsa Kryeziu personifikon njėrin ndėr shqiptarėt e pėrfshirė nė rrethet e mafisė. Nė njė intervistė pėr Flladin nė KTV, Kryeziu ka thėnė se pėr tė ka qenė sfidė ndėrtimi i rolit nė dy gjuhė: atė flamane dhe shqipe. Filmi ėshtė kooproduksion belgo-holandez dhe nė tė luajnė edhe aktorė tė tjerė shqiptarė, si: Ēun Lajēi, Safete Rogova, Kushtrim Sheremeti, etj. “Dosja K” ėshtė njė projekt i cili do tė kushtojė rreth 5 milionė euro dhe ėshtė njė film me pretendime pėr t’u prezantuar nė festivalet mė prestigjioze tė filmit si ai i Kanės dhe i Berlinit.

_________________
Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K” Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peja-online.tk
 
Fatos Kryeziu nė Belgjikė pėr rolin nė filmin “Dosja K”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: