Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Armiqtė e lėkurės sė bukur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Eki
Admin
Admin
Eki

Numri i postimeve : 10
Registration date : 29/10/2007

Armiqtė e lėkurės sė bukur Empty
MesazhTitulli: Armiqtė e lėkurės sė bukur   Armiqtė e lėkurės sė bukur Icon_minitimeSun May 24 2009, 15:02

Armiqtė e lėkurės sė bukur F.1218190139365_m

Armiqtė e lėkurės sė bukur Studimi i parė i cili ka analizuar ndikimin e ushqimit nė paraqitjen e akneve ka zbuluar se ushqimi, i cili ka pėr bazė produktet ushqimore me indeks tė ulėt glikemik si dhe pėrmban proteina, ndikon nė zvogėlimin e akneve nė fytyrė pėr 50%.
Ushqimi i cili dedikohet kundėr akneve duhet tė jetė i pasur me pemė, perime, drithėra, mish tė zier, peshk dhe produkte nga deti. Ndėrsa rekomandohet qė sheqeri i rafinuar tė shmanget maksimalisht.

Autorėt e studimit pohojnė se kėto njohuri mund t’u shėrbejnė personave tė cilėt kanė lėkurė problematike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Armiqtė e lėkurės sė bukur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: