Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Mbahet Java e modės nė Kosovė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 30
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Mbahet Java e modės nė Kosovė Empty
MesazhTitulli: Mbahet Java e modės nė Kosovė   Mbahet Java e modės nė Kosovė Icon_minitimeSat Apr 18 2009, 14:50

Agjencia i modės Gecjan Group nė bashkėpunim me RTV 21 realizojnė javėn e modės KOSOVA FASHION WEEK 2009.

Mbahet Java e modės nė Kosovė Gecjan1


Mbahet Java e modės nė Kosovė Gecjan2


Ky organizim pėr nga niveli i kreatorėve prezantues, modeleve qė sfiluan dhe salloneve tė bukurisė qė u prezantuan nė javėn e modės u cilėsua si organizimi mė i madh i modės qė ėshtė mbajtur deri mė tani nė Kosovė.

Njė javė mode qė ndėrthuri nė vete stilin dhe koherencėn e kreatorėve, shtėpive tė modės, shkollave tė modės, kreatorėve pėr fėmije dhe salloneve tė bukurisė nė njė organizim qė ngjasonte me evenimentet ndėrkombėtare tė modės.

Nė njė skenografi tė modelit fashion, tė parat qė sfiluan ishin vajzat me uniforma ushtarake te moderuara, tė dizajnuar nga “djelli fashion” dhe nėn petkun e Gecjan Army duke simbolizuar nė kėtė formė gatishmėrinė e modeleve shqiptare qė ti pushtojnė pistat mė tė mėdha botėrore tė modės.

Tė pėrcjellė nėn duartrokitjet e shumta tė publikut nė sallė, kreatorėt e prezantuan modėn e fundit tė veshjeve tė dizajnura nga vetė ata dhe tė punuara enkas pėr Kosova Fashion Week 2009.

Kreacionet e stilistėve shqiptarė u prezantuan nga 42 vajza tė pėrzgjedhura nė mesin e 553 vajzave qė kanė aplikuar pėr pjesėmarrje nė KFĖ 09. Tė gjitha veshjet qė u prezantuan nė Kosova Fashion Week do tė jenė nė shitje gjatė kohės sė transmetimit tė Javės sė modės nė RTV 21.

Kosova Fashion Week do jetė njė organizim tradicional nė tė cilin gjithmonė kreatorėve shqiptarė do t’u jepet mundėsia qė t’i prezantojnė kreacionet e tyre dhe njėkohėsisht tė kenė mundėsinė e shitjes sė tyre direkt pėrmes porosisė.

_________________
Mbahet Java e modės nė Kosovė Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peja-online.tk
 
Mbahet Java e modės nė Kosovė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: