Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 30
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley Empty
MesazhTitulli: Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley   Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley Icon_minitimeTue Nov 25 2008, 15:11

Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley 1227323641-Vesa-Luma-hit

Lajmi mė i fundit qė na vjen prej kėngėtares Vesa Luma ėshtė se sė shpejti ajo do tė realizojė njė kėngė mjaft tė kushtueshme nė New York . Kėnga do tė regjistrohet atje dhe realizimi do tė bėhet prej tė famshmėve Gnarls Barkley. Pėr tė gjithė ata qė mund tė mos i kujtohet ky emėr, Gnarls Barkley ėshtė njė bandė muzikore amerikane e krijuar midis multi instrumentalistėve. Producent ėshtė Danger Mouse (Brian Burton) dhe rapperit, vokalist Cee-Lo Green (Thomas Callaway). Hiti i tyre “Crazy”, pjesė e albumit St. Elsewhere korri njė sukses tė jashtėzakonshėm me mbi 1,000,000 kopje tė shitura. Danger Mouse ka qenė producent i njė numri tė konsiderueshėm artistėsh hip-hopi.

Gjithashtu, ka prodhuar albumin “Demon Days” tė Gorillaz, i cili ėshtė vlerėsuar me ēmimin “Grammy”. Pėrveē kėtyre, ka tėrhequr mjaft vėmendje pėr prodhimin e “Albumi gri”, qė kishte pėrzierje tė kėngėve tė Jay-Z nga “The Black Album” dhe Beatles “White Album”. Ndėrsa tani do tė jetė Vesa ajo qė do tė bashkėpunojė me kėtė bandė kaq tė suksesshme. Ajo ėshtė shprehur tek miqtė e saj me mjaft entuziazėm pėr kėtė projekt, tė cilin po e pret me padurim. Ne nuk na ngelet gjė tjetėr veēse t’i urojmė suksese…!

_________________
Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peja-online.tk
 
Vesa Luma bashkėpunon me Gnarls Barkley
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: