Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
angel-pejanzi
Fillestar/e
Fillestar/e
angel-pejanzi

Numri i postimeve : 25
Vendi : peja
Profesioni/Hobi : muzika hehe
Registration date : 25/10/2007

Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5” Empty
MesazhTitulli: Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5”   Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5” Icon_minitimeFri May 09 2008, 22:25

Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5” Besa-kokedhima

Besa Kokėdhima me kėngėn “Engjėjt vrasin njėsoj” ėshtė fituesja e edicionit tė pestė tė festivalit “Top Fest”. Nata finale e kėtij festivali zuri vend mbrėmė nė “Pallatin e Koncerteve” nė kryeqytetin shqiptar, Tiranė. Besa ka fituar ēmimin e madh prej 10 mijė euro, qė sivjet ėshtė ndarė nė kombinim me votat e teleshikuesve dhe jurisė profesionale tė festivalit. Ajo gjithashtu ka fituar “Ēmimin e internetit”. Edhe sivjet kėngėtarėt kosovarė nuk janė kthyer duarthatė. Teuta Kurti ka fituar ēmimin “Interpretuesja mė e mirė”, kėngėtari i ri Shpat Deda u shpėrblye si “Artisti mė i mirė i ri”, bashkėpunimi nė mes “Skillz” dhe “Viagra” ėshtė shpėrblyer me ēmimin “Best Hip-Hop”. Grupi Ngroba ka fituar ēmimin qė ndan kompania Vodafon. Ndėrsa, kėngėtarja Vesa Luma mori ēmimin qė ndan “Digitalb”. Kėngėtarėt e shpėrblyer nėpėr kategori tė ndryshme krahas trofeve kanė marrė edhe nga 1 mijė euro. Natės finale pėr herė tė parė sivjet i ka paraprirė parakalimi i artistėve mbi qilimin e kuq. Mbrėmė interpretuan 33 artistė nga gjithsej 49 sa ishin tė nominuar nė 10 kategori. “Top Fest” konsiderohet festivali mė i madh nė trojet shqipfolėse. Pėr kėtė viti nė “Top Fest” kanė konkurruar gjithsej 259 artistė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.peja-online.tk
 
Besa Kokėdhima, fituesja e “Top Fest 5”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: