Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 West Side Family - Ne krahet E tua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

West Side Family - Ne krahet E tua Empty
MesazhTitulli: West Side Family - Ne krahet E tua   West Side Family - Ne krahet E tua Icon_minitimeWed Feb 06 2008, 17:10

Ngrihesh fillon ecėn,

kur gjunjet ty s'te mbajnė,
ti qan e brenda vetes, qesh
pėr tė mos u pare heyyy,
je derrmuar ti tani po zvarritesh,
por ke kemb te forta
ke filluar qe te rritesh.

Furtun ke para vetes,
po mbahesh pėrsėri
ti se di ēdo tė thotė,
po ke rrugėn ne marrezi,
ne mes mbaron gjithēka
si njė film qe sapo pritet,
ky film po vazhdon e s'te fshijnė dot me vitet
te shtrengoj fort te prek te puth, ti e di
unė rrugėn prap vazhdoj po kam lot ne syt e mi
me dhemb zemra qe s'te kam
po shpirt un ty te kam
ēdo ditė prap me ty lind
dhe ėshtė fal teje qe unė jam
me ler te jem tii nėse nesėr s'do tė jesh
me ler te shoh ne sy nėse sy nuk do tė kesh
mė merr me jep forc ne rrugėn time te di
gjithė rrugėt e zemrės time ecin...
me ēojnė te tek ti...REFRENI

Ne krahet e tua te jem
kur un force mos te kem,
do tė vij e do tė mbaj shpirt
gjer sa dhimbja te shkoj tej...

Syte e tu do tė jenė
errėsirė tė mos ndejsh
do tė flas me zėrin tėnd
te kam jet te kam pėr jet...

Ne krahet e tua te jem
perqafimin do ndjej
do jetoj me frymėn tėnde
sa dhe fundi frik te kėtė

Dhe ne enderra mė vjen
pėr ēdo nate shpiriti ndjen
doren tėnde ne trupin tim
me perkedhel e mė flet
pėr jetėn tonė...

Ne krahet e tua do jem...

Flete te bardha shoh ne librin,
e jetės sime
si njė shpirt i burgosur
qe mban frymėn me kujtime
me ndodh te jem pa ty
nėpėr turma i harruar
njė njeri qe nuk jam me
po dikur kam existuar.

Jete kam,
nga buza jote me ty pranė
un e ti ishim dikur
perjetsishte te pandare.

Kur qeshje qeshje dhe afroheshe pranė meje,
flisje, humbisja ne puthje me dehje
rrembeje qenien time gjithēka,ishim diku
do tė jemi prap bashke kurrė mos thuaj kurrė
fati gjithmonė ecėn, pėr ku jo nuk e di,
por di qe rrugėt e zemeres sime
me ēojnė tek ti...

hhh...


REFRENI 2x

Ne krahet e tua do jem,
kur force mos te kem,
do tė vij e do tė mbaj shpirt,
gjer sa dhimbja te shkoj tej...


Syte e tu do tė jenė,
errėsirė mos te ndjesh,
do tė flas me zėrin tėnd,
te kam jetė te kam pėr jetė.

Ne krahet e tua do jem,
perqafimin do ndjesh,
do jetoj me frymėn tėnde,
sa dhe fundi frikė te kėtė.

Dhe ne endrra mė vjen,
pėr ēdo nate shpiriti ndjen,
doren tėnde ne trupin tim,
me perkedhel ėmbėl mė flet
pėr jetėn tonė.

ne krahet e tua do jem...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
West Side Family - Ne krahet E tua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: V-
Kėrce tek: