Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 West Side Family - Tirona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhoSt_MaSteR
Super Moderator
Super Moderator
GhoSt_MaSteR

Numri i postimeve : 333
Vendi : Qetu ku jom
Registration date : 30/12/2007

West Side Family - Tirona Empty
MesazhTitulli: West Side Family - Tirona   West Side Family - Tirona Icon_minitimeSat Jan 19 2008, 19:24

Shumė zhurmė, shumė zhurmė
Tirana e Re,
Lapraka, Kombinati,
Ali Demi
Tirona ėshtė pikėnisje, ku fillon mundėsia
Aty kam tė ardhmen, kam ėndrrat e mia.
Aty ku ngjitur janė xhamia edhe kisha,
Ku ndahet dhe pajtohet Nano e Berisha.


Aty ku ty tė jepet njė tjetėr mundėsi,
Kam shokėt, kam lagjen, kam rrugėn, kam shtėpinė.


Tirona ēfarė ėshtė?
Mė i madhi paradoks,
Ku robi ble te gabi me Rolex nė dorė.
Ku sllonat sydelfinė
Nė baltė bėjnė paradė,
Ku krahas kjoskave tė rėnume ėshtė njė
super pallat.


Aty ku lana ēelbet
Diqani pa kushezin
Ku ndjejn kėnaqsinė
Presionin edhe stresin
Ku ka intelektual
po ka dhe katunar
ku lypsat e tė pa punės flasin me celular


mundsi - me njė mi rrugės
pėr ne TIRONA
ku bashk me zhgėnyren
rrealizohen ėndrrat tona
Ku tė gjithė ne themi:
Tirona zemra jonė,
Ti pėr ne, ti pėr ne,
Je gjithmon kampion.
Kur ti hyn nė Kombinat, nė qytetin tonė
Njė tabelė, shyqyr, tė thotė:
"Mirėserdhėt nė Tiranė".


Tirona nė zemrat tona
me jetė, e mes thona
E ēmendur, sido tė jesh,
ti je e jona.
Tirona, ke ėndrrat tona
Jeton orėt e vona,
E djegur, sido tė jesh,
Ti je e jona.


Zhurmė, shumė zhurmė sa zhurmė.
Kjo ėshtė Tirona jonė,
Tirona e kontradiktės,
E luftės e paqes,
E errėsirės dhe e dritės,
Mashtrimit, tė vėrtetės
Shpifjes, interesit,
E qejfit dhe e stresit,
E ahengut dhe biznesit.


Aty ku Kryetari bėrtet me megafon.


Gjithēka mund tė ndodhė,
Jetojmė nė Tironė.
Njerzia bėjnė plazh
Aty ku thahet liqeni
Ku provinciali thotė:
"Jom pri 'Ali Demi'".
Aty ku trumbetojnė tė ngrenė pallate
Mjaft!, thotė rinia.
"po BOLL mo se na plasėt".


Kafe, muhabet, si bujqit e lashtė,
Nė kumbllat e kuqe, moda bėn sfilatė.
se ska vetem ashė,
po ka edhe ashė,
qarkullim parash,
emancipim grash
Shooping e rrugė
e "Durrsit"
Oburra nga Blloku,
Atu ku gjen pėr seks,
Ku ngjitet dhe smoku.
Ku te qentė e kazanėve ėshtė dhe ministri e Higjienės,
ku ka dhe mbret, ka dhe
president.


Tė gjitha do t'i gjeni nė
qytetin tonė,
Ku nji tabelė e shtremėr
thotė:
"Mirėserdhėt nė Tiranė".


Tirona nė zemrat tona
me jetė, e mes thona
E ēmendur, sido tė jesh,
ti je e jona.
Tirona, ke ėndrrat tona
Jeton orėt e vona,
E djegur, sido tė jesh,
Ti je e jona. (2x)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
West Side Family - Tirona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: V-
Kėrce tek: