Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Tuna: E vėrteta e ndarjes nga Merti Asllani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Tuna: E vėrteta e ndarjes nga Merti Asllani   Tue Nov 11 2008, 21:50Arsyeja pse mori fund lidhja e bujshme e kėngėtares Altuna Sejdiu me Mertin, vėllain e Bertan Asllanit.
Ajo rrėfen pėr herė tė parė pėr gazetėn “Panorama” se nuk ėshtė e lidhur pėr momentin, dhe se me Mertin s’ka qenė asnjėherė e fejuar:

`Tuna me ēfarė po merreni aktualisht nė krijimtarinė tuaj muzikore?
Pėr momentin po punoj me disa projekte muzikore tė cilat dua te mbeten sekret pėr publikun.

`Jeta juaj nė Selanik, ndėrsa vazhdoni studimet atje ..e cila ėshtė?
Jetė e rėndomtė studentore, me shumė shopping.
`Njė vajzė rebele dikur nė skenė, tani e maturuar e natyrisht me mė shumė klas. Ku mendoni se ju ēon ky imazh i ri?
Vitet bėjnė tė vetėn. Nuk do tė thotė qė nuk jam mė rebele nėse vesh diēka mė serioze…Rebelizmin thjesht e kam nė gjak.
`Jeni shprehur pėr njė bashkėpunim tjetėr me kėngėtar shqiptar, pas duetit me Jonida Maliqin. Por qė kėtė herė do tė ishte kėngėtar mashkull. Ėshtė konkretizuar diēka?
Po.Sė shpejti fansat e mi do tė kenė mundėsinė tė dėgojnė njė kėngė tė re nė duet, pėr tė cilėn nuk dyshoj qė do tė behet hit.
`Kur nxorėt klipin “Bileta”, u pėrfol pėr njė ngjashmėri me “Back to Black” tė Amy Winehouse. Nė ē’pikė do dėshironit t’i ngjasonit kėsaj kėngėtareje, dhe ku jo?
Kjo ishte shumė e rastėsishme me qė “Bileta” u inēizua shumė mė herėt. Ndėrsa sa do tė doja t’i ngjasoja kėsaj kėngėtareje pėr momentin aspak!
`Ju jeni e pranishme shpesh nė jetėn artistike shqiptare. Ēfarė u bėn tė mos mungoni asnjėherė, dhe pėr ē’arsye nuk do tė shkelnit mė nė Tiranė?
Nuk kam arsye pse mos tė shkelja nė Tiranė, kam shumė fansa dhe nuk ka diēka qė do tė mė pengonte pėr momentin.
`As ju nuk u keni shpėtuar thashethemeve pėr foto nudo nė internet. Si do i komentonit?
Komentet nuk mė lėnė pėrshtypje aspak. Ajo qė mė intereson ėshtė suksesi si kėngėtare, dhe deri tani ka qenė vėrtet i madh. Nuk ka kėnaqėsi mė e madhe se kjo.
`Por kėtė vit ju jeni pėrfolur nė media mė shumė pėr jetėn tuaj private. Cila ėshtė e vėrteta e ndarjes nga Merti Asllani?
Nuk jam e lidhur lmė me Mertin, dhe nuk kam pasur asnjėherė fejesė apo diēka e ngjashme.
`Ėshtė e vėrtetė qė Merti ju ka tradhėtuar?
Ėshtė shumė private kjo pyetje dhe ėshtė njė temė qė u pėrfol shumė nėpėr mediat nė Kosovė dhe Maqedoni.
`Por nuk e mohoni?
Gjithēka ka qenė njė shpifje e mediave kosovare dhe maqedonase.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Tuna: E vėrteta e ndarjes nga Merti Asllani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Afrim Asllani: Poezi - Ēohu Loke, shko e shihe Kosovėn nuse

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: