Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FaBi

avatar

Numri i postimeve : 215
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Futbolli
Registration date : 27/10/2007

MesazhTitulli: Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune   Wed Sep 10 2008, 20:38

Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė puneKompania Toshiba gjatė muajit mars ka paraqitur laptopin e saj tė parė me disk SSD prej 128 GB, tani ai ėshtė “tėholluar” nė gjithsej 858 gramė me performansa tė shkėlqyera dhe ekran prej 12.1 inēėsh.Ish Toshiba Dynabook SS RX1 ėshtė avancuar nė modelin SS RX2 platforma e tė cilit ėshtė Centrino 2 me kohėzgjatje maksimale tė baterisė deri nė 12.5 orė. Natyrisht kapaciteti i baterisė prej 12.5 orėsh ka tė bėj me modelin me diskun SSD prej 128 GB derisa kohėzgjatja e baterisė do tė jetė dukshėm mė e shkurtėr nė kombinim me diskun mekanik prej 160 GB.

Diagonalja e ekranit prej 12.1 inēėsh do tė ketė ndriēim tė pasmė LED si dhe rezolucion maksimal 1280 x 800 piksela, derisa ai do tė pėrmbajė Intel Core 2 Duo nė 1.2 GHz. Memoria maksimale ėshtė 3 GB derisa grafika pėr qėllime bazė ėshtė - Intel GS45 Express.

Shitja e tij fillon nė fund tė muajit shtator, derisa ēmimi i tij, aktualisht ėshtė i panjohur.
___________________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peja-online.tk
 
Bateria e laptoptit tė ri nga Toshiba zgjat 12 orė pune
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: