Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 D.u.d.a. - Jeta jem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

D.u.d.a. -  Jeta jem Empty
MesazhTitulli: D.u.d.a. - Jeta jem   D.u.d.a. -  Jeta jem Icon_minitimeWed Mar 05 2008, 15:00

Un po knoje pran dritares
ni hije ni zo t'gitares
Se mu nuk po ma nin
kur jom biri i shqiptares
S'po ma nin e sha nin
se jom asine qe pin
I kame mafinen a nin
hup se ta prishi fmin
Jam asine qe s'nalna
falna asi qe kallna
E jem asi qe hajna
na t'shajna nuk kem fajna
Bojm diqka e hecim para
s'jem asi qe ju hup fara
Ti thu per neve cara
e ki gabim se na jem Yao
E kur t'foli un diqka
ti nalu ngo se qka po t'thom
Se fjalt e mia jan t'shtira
ka pak kush i kupton
A po ngon
se une nuk foli dy her
N'qoft se je
s'ki nevoj me ju shit kerkujna gangster
Jom rrit n'rrug un besom
e s'kom lon sen un pa bo
Kur t'ja nisi me t'kallxu
ti veq nalu e ngo
E di qe knaqesh e mson
e nashta nuk gabon
Se edhe un jom konen si ti
e s'ma ka nie per kerkon
Eee i kom ro pishmonit
jo si kom ro pishmonit
Jom kon i pari pi t'parve
me ni gjak te shejtonit
E di qe s'jom kon vetja
kum trillu dikush
Se t'isha konen vetja
s'isha konen hiq kerkush
E ti po m'veten a kom hjek
jo shoq un kom dek
Un ja kom shti gishtin n'sy
dreqit tum njek (haha)
A po thu qe jom kon
n'tripa te droges
Epo
muta si ti
ka shum qe i sillen botes
E tash un jom tjeter
jeni ka ma thini
Djem e qika t'mamit
po quditni qka po nini
E di qe po habitesh
se hala je ka rritesh
Ty edhe me t'ndryshu
ti mo n'rrug t'drejt sun qitesh
Lem pak t'nihmoj
se pe shoh qe po t'lendoj
Jao jao
un e kom (haha) ket loj
A tutna
nuk tutna
a lutna
nuk lutna
Hup tash
se kejt ju jeni muta
Sa mrrita
a e prita
jo shoq un nuk e prita
Qe kom bes
e shpres
un kto gjithmon e dita
Sha nita
sha fole
hup tash se ma lodhe
Kam pun me shum njerz t'meqem
amo jo njerz prej shkolle
Sha din ata
din me qit allti
Me t'hije
me t'pije
familejn ' Me ta '
Jon njerz te hekes
qe i kan pa syt e dekes
Jon njerz te fjales
e jon
njerz te beses
E per mue kjo mjafton
me kon me karakter t'ron
S'po ma nin qa o sha bon
kur mu fjalen ma mon
Mu kon njeri i beses
osht shum shtir be shoq
Me majt shokun ne krah
e mos me lon me ra ne lloq
S'pe du ndihmen tone
e kom ndihmen teme
Um nihmojne Double G (dabell Gjija)
um ndihmojn kejt kto vene
Tash jom supermen
per kurgjo un nuk boj men
Jemi t'part pi t'parve
qe kem me meten n'ket ven

Ej shoq
tash ngoje dallimin

Um kujtohet dikur
kur u shetitsha rruges
Me ni koh me njerz
sikur puqrrat e zhuges
S'ma rraske kerkush
e kejt kqyrshin me ma ngul
Ju doksha i vogel
e kejt kqyrshin me um ul
S'kisha buk me honger
e le mo sene tjera
E kejt ni sene si un
e kan pasen plot gangstera
E shum her u therra
e shum her u poshtrova
Po fjalt qe jav dhash shokve
une kurr si harrova
E tash ndryshova e i bona gati kejt
Qa u bo be daj
kejt po lypin me mu me nejt
Po lypin pare
sikur djem me i pas pas
S'po ma prish kerkush
edhe pse jom tu i plas
E po tash pe di
se um kan pa n'TV (n'tivi)
Me pantolla t'gjona
e n'kry ni shami
E di qe po marr pare
e jemi bo ushtri
E di qe s'guxojn me fol
qata duhet mi '
E tash po m'njekin gazetart
dikur i njeksha une
Shum interesant osht
qysh i sillet ksaj pune
Perpara mas ni femres
ngajsha
rrafsh tet muj
E tash s'po m'lajn rahat
prej tyne jom ka vuj
Eha kur dilsha
e um kqyrshin kejt n'sy t'keq
Me tesha t'gjona
shami
ju doksha si dreq
E tash po m'rrespektojn
qa p'ju thom ata po m'ngojn
Edhe kur pe kam gabim
ata qashtu po bojn
Haha policia
nuk kan lon ven pa m'njek
E tash jan ka m'rujn
po m'rujn mos me dek
E t'shpis s'ma kan rras
se m'kan zon si nalet
E tash familja krenohen
me djalin e tyne hasret
Faleminder shok
ka m'ju dasht deri n'vdekje
Se ju jeni ata
qe m'keni bo pa prekje
Pershendetje popull
qe m'keni ni rrespekt
Per kta njerzt e rruges
qe i kan zemrat e djegt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
D.u.d.a. - Jeta jem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: D-
Kėrce tek: