Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 D.u.d.a. - Fjalt tona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 564
Age : 25
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

MesazhTitulli: D.u.d.a. - Fjalt tona   Wed Mar 05 2008, 14:58

Ref 2X:
D.u.d.A
Kush kokan qito femnat
e mdhaja si qukullada
n'bel e paskan tatun
e Mafisė "TRIADA"
TRIADA jon shum e po shtohen
GG-ja prodhon sene qe nuk harrohen

Triada
Jon sene t'pershtatshme
per shum njerz, t'pakapshme
kur i thot goja jon
n'publik jon t'pershtatshme
se pe emitoj kto
jo, pe emitoj kto
pi emitoj do tipa
qe hala nuk i njoh
na pe qesim na pe thojm
shoq, ti shkyja gojen
se ti je Double G me zemer
e ti ja mson lojen
s'kom pas qef me ndodh kjo
gjith duhet mu perzien plumat
kum pas shum loj tjera
per mi kallxuen kanunat
na koft perhajr si ty edhe mu
qele gojen fole palidhje
menove qe nuk du
n'qoftse ty t'ka prek
qe e shajta une dikon
at'her shoq ty po t'thom
hee ti ..fsha te ton
sum ha k..i per njeri t'gjall
a pe din qe jom budall
si TRIADA me 1 shall
qe vijn krejt me ti kall
Bitch, kruje gishtin
se nuk t'ka met veq edhe pak
shka lopen e nanes
a pot doket vetja 2Pac

D.u.d.A
(Ooo kejt jen ba 2Paca
kishe na jemi Manjaka
Shqipe jetoj n'Amerik
e t'rremi me shuplaka)

Triada
Murret fam prej do mutave
qi gati krejt i dim
me Hysena, Legena
e me 2p.. kan n'Prishtin Yoo

Ref 2X:
D.u.d.A
Kush kokan qito femnat
e mdhaja si qukullada
n'bel e paskan tatun
e Mafisė "TRIADA"
TRIADA jon shum e po shtohen
GG-ja prodhon sene qe nuk harrohen

Triada
Na folum ma heret
Ju ngoni kto fjal tona
qe ishalla ju gjajn qut
Gji shallen e ke gjujt
Une i nijta e i prodhova
e gjithmon i praktikova
se fjalt e Naim Frasherit
m'fal shqipe qe i lendova
a i ke pa politikanat
kur t'jesin pa politik
dalin e bojn shka mos
e shtin popullin me u fik
gjithmon ta bon i joti
se kurr sta bajn t'hujt
Sa per do tjer
qe gjithmon i kemi mujt
A i ke pa biznismenat
kur jesin pa biznis
shumica lujn prej menve
e bajn punen krejt pis
i lshojn grat
i prishin thmit
shoq , nuk kan pare
ata jon msu me pas
amo ngulen ashiqare
a i ke pa narkomanat
kur t'jesin pa drog
sillen e pshtillen
kqyrin me kall kit Tok
Hin e i vjedhin nshpi te vet
e i shesin krejt qka i kan
se gjaki ja lyp mutin
qe krejt shka i ka ja han
a i ke pa rrencat
kur t'jesin pa rren
ja nisin e kallxojn drejt
po apet rren nuk ju nxen
se ju ka shku jeta
shum larg realitetit
um fal qe po thom
..fsha jeten e ktij shteti

Ref 2X:
D.u.d.A
Kush kokan qito femnat
e mdhaja si qukullada
n'bel e paskan tatun
e Mafisė "TRIADA"
TRIADA jon shum e po shtohen
GG-ja prodhon sene qe nuk harrohen

Triada
Jemi 2 e 200
tjter her jem 2000
Jemi Triada qe prezentojm:
DOUBLE G
me krejt llojet e njerzve
qe i ka maru allahu
tash hanez pe shoh
sa mu ka forcue krahu
kriminel me kriminalistik
tash me pik
si kandidat i ksaj partie
tash po hi n'politik
Voto ndash mos Voto
se populli neve na dojn
sa per partia tjera
shum shpejt na i shkatrrojm
respekt per kta vllazni
qe e lidhen besa-bes
Kur te jesh me Triaden
Ti gjithmon ki shpres
Leni foret se kjo osht
veq 1 prezentim
kur t'na nijsh herave tjera
ko me ju ardh trishtim
oj viktima e ksaj loje
ngoj fjalt e ksaj goje
na jem ujqt e moqem
qe po i kthehmi ksaj loje
per juve osht keq
normal, qe ju ka hi rreziki
me gzim e nderim
juve krejtve ju fiki

D.u.d.A
Kush kokan qito femnat
e mdhaja si qukullada
n'ble e paskan tatun
e Mafisė "TRIADA"
Moll e ndalume
shoq respektoj
ndash mu kan hala gjall
ne kete loj

Ref 2X:
D.u.d.A
Kush kokan qito femnat
e mdhaja si qukullada
n'bel e paskan tatun
e Mafisė "TRIADA"
TRIADA jon shum e po shtohen
GG-ja prodhon sene qe nuk harrohen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
D.u.d.a. - Fjalt tona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sjelljet e nxėnėsve nė shkollat tona
» Ilirjana Koliqi-Ramaj:Mrekullitė e traditave tona tė shenjta arbėrore ruhen edhe Itali
» Anton Nikė Berisha: Rreth disa shkarjeve tė dr. Shaban Sinanit pėr kėngėt tona kreshnike
» Traditat tona: Gara e bakllavasė
» PD: Lulzim Basha fiton Tiranėn, tė dhėnat tona janė tė sakta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: D-
Kėrce tek: