Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Elita 5 - A nuk eshte keshtu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

Elita 5 - A nuk eshte keshtu Empty
MesazhTitulli: Elita 5 - A nuk eshte keshtu   Elita 5 - A nuk eshte keshtu Icon_minitimeMon Feb 18 2008, 20:31

Sypėrgjumur cdo mėngjes,
Nga shtėpitė nxėnėsit dalin,
2-3 libra n'cantė prej zori,
Se s'durohet profesori.

Fillon ora nis muhabeti,
Dita shkon pa pikė lezeti,
Pastaj vjen pushimi i gjatė,
Si t'ja bėjmė e kem njė hall.

(refren)
Bėjmė plane,
Si ta gėnjejmė profesorin,
Si tė ikim sot ne prej mėsimit
Se s'mund tė durojmė,
Dot nuk e kuptojmė,
Kohėn humbim e asgjė s'fitojmė

(2 herė)
Se koha ėshtė veē pėr aventurė
Se u lodhėm duke mėsuar,
Njė histori qė ish dikur.
Majė hundės na janė grumbulluar,
Kėshillat dhe morali i kotė,
Dhe heronjtė e imponuar
----------------

Bie zilja, nxėnėsit dalin,
Grupe-grupe duke qeshur,
Gjithė problemet i harrojnė,
Nisen tė pushtojnė qytetin.

Kėshtu ditėt rresht kalojnė,
Gjeneratat zėvendėsohen,
Por njėsoj ne do tė kėndojmė,
Se problemet nuk ndryshojnė.

(Refreni)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
Elita 5 - A nuk eshte keshtu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: E-
Kėrce tek: