Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 WNC - Per ty

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

WNC - Per ty Empty
MesazhTitulli: WNC - Per ty   WNC - Per ty Icon_minitimeWed Feb 06 2008, 17:11

Ne jet nuk esht asgje nga dita qe te kam takuar
dhe i zgjuar rri ter naten Per ty duke menduar
Duke mos kujtuar pse ne dy nuk jemi te bashkuar
ndoshta dashurin qe duhet ta kem dikush e ka mallkuar
ndoshta jo ndoshta krejt cka duhet te shtyn vetem pak koh
ta kuptosh dashurin time ,ather t'me thuash po
dhe un te pres dhe deri sa te vdes
edhe ather kur asnje shpres nuk kam
kur je lumturua ,kur je e deshperuar
Un do te jem aty per te ngushdhuar
Do te jem me ty me te keqen dhe te miren
i gatshem ne cdo moment per te plotesuar deshiren
Edhe frik kur ke edhe e vetmuar kur je
edhe dashuri kur ske Mua aty do te me kesh
Per ty te kujdesem, endrrat ti rrealizoj
Per ty te jetoj, Per ty te mendoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the kto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Zonjush e bukur ti patjeter e imja duhet me kon
pa marr parasysh cka mendojn e thoj ton
se mu sme interreson kte edhe ti e kupton
un thjesht te adhuroj dhe askush smuntet te ma ndalon
Por tjeter po me bin ne kte koh dhe me rrin mbi kry
kur ndjenjat qe kam per ty askush smundet me mi thy
ti nuk ke numer e vetmja je per mua
dhe ashtu si te dua asnje tjeter nuk munt te dua
neser te betohem diten me ty ta kaloj
fshqehtesit e mija dua vetem ty ti tregoj
fshehtesit e tuja dua ngadal ti zbuloj
levizjet e buzeve tuja me kujdes ti veshtroj
Per her e me pas per ty te qendoj
deri sa te vdes per ty do te kendoj
per ty jetoj , per ty te mendoj
shpirtin ta lexoj, deshirat vetem ty do ti plotsoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the kto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Per ty dua te jem rreze e djellit kur te kesh ftoht
dua qe ta puth trupin tent te ngroht
zjermin ne buzet e tua dua ti shuaj
Per ty mos te vuaj
Un ty jetoj ,un per ty mendoj
edhe vetem dy fjal nga ti dua ti degjoj
te lutem me ndimoh qe shpirtin ta qetsoj
dhimbjet ti shkatrroj ,mendjen time ta liroj
Per ty. Gjthcka po i baj vetem mer ty
asnje fuqi smund te me shtyj te mos mendoj per ata sy
per syt e vetem qe bashk shkelqejn kur me shikojn
qe kohet e pakotit i perballojn me ndimojn
Ne zemren te derguar pergjithmon te pushoj
dhe si ushtari me i persosur per ty dua te luftoj
Per ty te mendoj, per ty te jetoj
sikur se kyt keng vetem ty ta kushtoj

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon
pse nuk mi the kto ather kur kisha nevoj
mu largoh tani te lutem eshte teper von

Nuk e di pse aspak nuk po te besoj
cdo fjal e jotja ne genjester me tingllon....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
WNC - Per ty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: V-
Kėrce tek: