Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Viagra feat. Mc Mimo - Na Jem

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

Viagra feat. Mc Mimo - Na Jem Empty
MesazhTitulli: Viagra feat. Mc Mimo - Na Jem   Viagra feat. Mc Mimo - Na Jem Icon_minitimeWed Feb 06 2008, 17:08

MC. MIMO:
Mc.Mimo ne karik si gjithmon
Cik me taktik
K’saj here po pres si thike
Kerkush s’po mundet me m’ik
E kam fjalen per muzike
Rap, hip-hop pa gramatik
Krejt gjepat kam mi fik
S’ka ma t’fort qitja pik
Jom MC nuk jom fmi
Jom as qe ta ēoi n’pleqni
A po thu qysh ka pe
Di po harron qysh jena hi
Jo si Shpati axhami
Jo me hajni as si mafi
Jo ne New York
Po prishtinali
Hip hop tradit ne family
S’jepi kultur po boj biznes
Po nese je pis per ty o Diss
Po me vjen keq qe nuk jom miss
Jom Mimoz si kanabiz
Ndaq po du, ndaq po s’du
Kom me tu bo si Tatu
S’ki qare veē mu pa M
Ngu me shume shpejt depertoi ne tru
Nuk jom nis me t’sulmu
Jom therr po di me lemu
Di me ngu po jom e rron
Kurrgjo permas nuk kam lone
Fjal t’mire kuje si kam thon
E kam lone per ma vone
E ēka une kam me nxon
Keni me marr vesh tone

Na jem
A din pse na jem
Se kah jem
Ma t’fortin krah krah e kem

VIAGRA:
Prishtin Shkup Tiran
Krejt venet shqiptaret ku jan
Bon vaki per mu skini ni
Tash e mas kam me kon ēdo shpi
Se s’kam ka shkruj veē
Ehhh, sa me mush takte
Kush mire m’njeh
E din se kam fakte
Se faktet flasin ma
Anej spe zgjasim
T’fort e kam krahin
Tjert s’kane ēka flasin
Munesh me na prek
Jemi as qe s’dime me dek
Nese veē tu ka tek
As ty s’tlojm me hek
Shume i lart o niveli
Drithet [permiresoje fjalorin!] dridhet beli
Shume shume nxeht
Po shkrihet si sheqeri
Shkrihem e lepihem
Nxihem e fshihem
Si krejt shqiptaret perzihem
Hallakam gjithe i shku
Shume o zore me m’kuptu
Shume o shtir me perceptu
Me fjal te tjera
I pakapshem per tru
I kapshem per qika
Edhe te publika
Vet emri jem
Tregon pa shkronja
Veq me pika

Na jem
A din pse na jem
Se kah jem
Ma t’fortin krah krah e kem

VIAGRA & MC.MIMO:
Hej mos menoni qe jem tu lavdu
Kjo ke pak ushqim per tru
Viagra bashk me mu
Une jom qike, ky o djal
Nuk dallohet me fjal
Dallohem dyte prej krejt tjerve
Si prej ni p*** me dal
E tash s'ka me s'ka
Po du krejt me pa
S’jom kurgjo ekstra
Po si une kurkun nuk ka
Ashiqare pa hajgare
Krejt shqiptaret i du
Se jone inspirim per tru
E sidomos per mu
Gjithk jom
Gjithla mki
Veq nese shkoj ne vorr
E te ti vim me qejf
Se jo me zorr
Shperndahna si tumor
Veshna bardh veshna zi
Nuk u du ngjyrat tjera
Jom qe jom underground
Po ne estrad ka shume pedera
E tash po kam met
Veq me ju pershendet
Fjala jem nihet shume
Si me kone 150 vjet
Kone e du me don
Kus me ka se kam
Kerkuj nuk i boj dom
Ku t’shkoj e boj llom

Na jem
A din pse na jem
Se kah jem
Ma t’fortin krah krah e kem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
Viagra feat. Mc Mimo - Na Jem
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: V-
Kėrce tek: