Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff.
Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeLatest imagesAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiKėrko

 

 Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar


Numri i postimeve : 1692
Age : 34
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar Empty
MesazhTitulli: Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar   Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar Icon_minitimeSat Jan 26 2008, 14:01

Aktorja 20 vjeēare Ellen Page ka thėnė tė ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar

Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar 36_ellen_page

Njė komedi qė flet pėr shtatzėnėsinė nė moshė tė re ėshtė nominuar nė katėr kategori tė shpėrblimeve prestigjioze Oskar. Aktorja Ellen Page ėshtė nominuar pėr shpėrblimin “Aktorja mė e mirė”. 20-vjeēarja ėshtė nominuar krahas aktoreve tė tilla si: Cate Blanchett pėr rolin e saj nė filmin "Elizabeth: The Golden Age", Julie Christie pėr "Away From Her", Marion Cotillard pėr "La Vie en Rose" dhe Laura Linney pėr rolin e saj nė filmin "The Savages". Filmi “Juno” ėshtė kandiduar pėr 4 prej shpėrblimeve kryesore “Aktorja mė e mirė”, “Skenari mė i mirė”, “Regjisori mė i mirė” dhe “Filmi mė i mirė”.
Page ishte duke udhėtuar nga Parisi pėr nė Londėr kur kishte dėgjuar lajmin se ishte nominuar me Oskar.
"Jam vėrtet mirėnjohėse pėr kėtė nderim qė mė ėshtė bėrė. Ndihem e nderuar qė jam nė mesin e aktorėve tė nominuar me oskar, pėr tė cilėt kam shumė respekt dhe i admiroj. Jam shumė e lumtur pėr skenaristin dhe regjisorin dhe pėr tė gjithė ata qė janė pėrfshirė nė film, ngase tė gjithė kanė punuar me shumė zemėr dhe pėrgjegjėsi", ka thėnė Page.
Derisa ceremonia e shpėrblimeve “Globi i Artė” ishte viktimė e grevės sė skenaristėve amerikanė, organizatorėt e shpėrblimeve akademike premtojnė se ngjarja e shkurtit do tė mbahet.
Aktorja e re ka thėnė se i pėrkrah skenaristėt. Por, pranon se do tė ishte zhgėnjyer po tė mos mundte tė shkonte nė ngjarjen mė tė rėndėsishme tė vitit pėr industrinė filmike.
"Do tė gėnjeja po tė thosha jo... natyrisht se do tė doja tė shkoja nė ceremoninė e oskarėve, por nėse diēka ndodh dhe nuk shkoj, atėherė nuk do tė ishte fundi i botės. Shumė persona janė ndikuar nga greva edhe mė keq se unė, shpresoj se do tė rregullohet kjo situatė dhe tė harrohet e tėra" ėshtė shprehur aktorja.
Nominimi i Page-it me Oskar do tė thotė se atė e prej njė e ardhme mė e mirė. E pyetur se si ballafaqohet me presionin e tė qenit njė yll i ri nė skenėn e Hollywood-it, ajo tha se pėrpiqet tė qėndrojė me realitetin:
"Pėrpiqem t’i shoh gjėrat me perspektivė, por nuk mendoj se jam e veēantė vetėm pse jam aktore. E bėj kėtė, sepse vėrtet dua ta bėj.
Pasi ndodhi kjo ndihem mirė, jam mirėnjohėse, mbase kjo do tė thotė se duhet tė angazhohem nė mė shumė filma".
Ceremonia e ndarjes sė shpėrblimeve Oskar do tė mbahet mė 24 shkurt nė Hollywood.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://peja-online.tk
 
Ellen Page ndihet e nderuar pėr nominimin e saj me Oskar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: