Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 The Dreams - Dedikuar Nenes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhoSt_MaSteR
Super Moderator
Super Moderator
GhoSt_MaSteR

Numri i postimeve : 333
Vendi : Qetu ku jom
Registration date : 30/12/2007

The Dreams - Dedikuar Nenes Empty
MesazhTitulli: The Dreams - Dedikuar Nenes   The Dreams - Dedikuar Nenes Icon_minitimeSat Jan 19 2008, 19:20

Teksti i kenges:

The Dreams - Dedikuar Nenes

Te lutem me perqafo
si femije ti me ledhato.
Dua zemren ta ndjej
nena ime.

Je forca me e madhe qe kam
jam me ty dhe kur s’te kam prane
vetem nuk do jem,
nena ime.

Une jom yll, jom talent
jom i urte, jom i trent
jom i vogel, jom i keq
jom i mire, inteligjent.

Asnjona prej tyne
s’kish me pas rendesi
asnjona si nonat tona,
s’ka ndjeshmeri.

Une e di ti e di
sa ka kjo perparesi
sado te jesh i rritur
per nonen gjithmone do mbetesh femij.

Non te lutna mbaje veten
nuk je vetem
solle jeten, te verteten
po e ndjej dhe po e shkrij ne leter
i vjeter, i ri
s’ka moshe, as gjini
s’ka ligje as mbreteri
qe barku i nones
nuk e ka pas shtepine.

Refreni

Te lutem me perqafo
si femije ti me ledhato.
Dua zemren ta ndjej
nena ime.

Ti je forca me e madhe qe kam
jam me ty dhe kur s’te kam prane
vetem nuk do jem
nena ime.

Shume kohe, rreziqe
ne jete i kam kalu
shume kane thene te du
dhe me kane deshperu.

Shume here kam mbet
me te vetmen dashuri
qe me mban ne jete
prej kur isha femij.

Njeriu ndonje here gabon dhe harron
asnje droge nuk te sheron
si nona kur te don.

Se, vec ajo ndjen kur jam keq e kur jam mire.
Se, vec ajo ndjen kur kom deshire e nuk kom deshire.
Ajo nuk me tradhton ajo cdo mur rrezon.
Cdo gje qe me ngarkon vetem nena ime ma largon.

Refreni

(3x)

Te lutem me perqafo
si femije ti me ledhato.
Dua zemren ta ndjej
nena ime.

Ti je forca me e madhe qe kam
jam me ty dhe kur s’te kam prane
vetem nuk do jem
nena ime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
The Dreams - Dedikuar Nenes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: T-
Kėrce tek: