Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 403 -Qyteti ime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhoSt_MaSteR
Super Moderator
Super Moderator
GhoSt_MaSteR

Numri i postimeve : 333
Vendi : Qetu ku jom
Registration date : 30/12/2007

403 -Qyteti ime Empty
MesazhTitulli: 403 -Qyteti ime   403 -Qyteti ime Icon_minitimeMon Jan 14 2008, 22:19

Nate e bukur, hena qiellin e stolise
hap dritaren, pyes dritat e qytetit time
ku ta hedhe spirancen!?
Pastaj si gjithmone,
ve kapelen ne koke
dhe nisem per ne sheti

Jemi plakur qyteti ime !!!

Djalli le ta haje
ketu askushe me nuk na njeh

Shohe nje kaffene futem brenda
gjeje nje tavoline, e chfare te porosise!?
Pastaj nje ze i embel
nga erdhi nuk e di,
tha per ne dy kaffe ju lutem

Jemi plakur miku ime!!!

Kaluan shume vjete
une dhe qyteti ime ne vetmi
dhe me ne funde erdhe ti
me e bukur se kurre, e qeshur si dikure
si desha te shohe ty gjithnje.
po, si dua te shohe ty gjithnje

Eci bulevardit, shikoj njerzit,
aske nuk e shohe
Ku te shkoj? chfare te beje?
nata nuk kalon, aii se sme len rehat
Ndezi nje cigare
shohe kafene ne funde
te hy edhe sonte apo jo!?
Me ndihmo qyteti ime

Kaluan shume vjete
une dhe qyteti ime ne vetmi
dhe me ne funde erdhe ti
me e bukur se kurre
e qeshur si dikur
si desha te shohe ty gjithnji
Po si dua te shohe ty gjithnje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
403 -Qyteti ime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: 0-9-
Kėrce tek: