Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Besa - Pa yllin tend

Shko poshtė 
AutoriMesazh
GhoSt_MaSteR
Super Moderator
Super Moderator
GhoSt_MaSteR

Numri i postimeve : 333
Vendi : Qetu ku jom
Registration date : 30/12/2007

Besa - Pa yllin tend Empty
MesazhTitulli: Besa - Pa yllin tend   Besa - Pa yllin tend Icon_minitimeMon Jan 14 2008, 22:07

Besa - Pa yllin tend


Tė premtoj,
mori fund.
Buzė e akullt, hesht pa fjalė.
Sa rėndon, shpresė e vrarė,
Shenjė e puthjes, bėhet plagė.

Ėndrrat bashkė i thurėm unė dhe ti, ti e di.
Dua fjalėn e fundit tė thėrras, s’ka pendim
Rrugėn time, nata ma verbon, nuk ka kthim.
Fluturoj e vrarė.Krahėthyer mėrgoj,
Fryma s’mė mbush,
zėri shteron,
ti mbete larg,
Qielli rėnkon
pėr yllin tėnd.
Sytė i shtrėngoj, mė fort
Asgjė pėr tė mos parė.Shpirt tė hekurt s’kam, mjerisht.
Kohė e vjetėr shkoi, me ty.
Ditė tė reja mė, mos prit,
E shkuara po vajton, e pafaj.

Ėndrrat bashkė i thurėm unė dhe ti, ti e di.
Dua fjalėn e fundit t’a thėrras, s’ka pendim
Rrugėn time, nata ma verbon, nuk ka kthim.
Fluturoj e vrarė.

Buzė e akullt, hesht pa fjalė.
Sa rėndon, shpresė e vrarė,
Shenjė e puthjes, bėhet plagė.

Ėndrrat bashkė i thurėm unė dhe ti, ti e di.
Dua fjalėn e fundit tė thėrras, s’ka pendim
Rrugėn time, nata ma verbon, nuk ka kthim.
Fluturoj e vrarė.

Krahėthyer mėrgoj,
Fryma s’mė mbush,
zėri shteron,
ti mbete larg,
Qielli rėnkon
pėr yllin tėnd.
Sytė i shtrėngoj, mė fort
Asgjė pėr tė mos parė.

Sot mėngjesin pres tė vijė.
Dritė e re, ndez fatin tim.Krahėthyer mėrgoj,
Fryma s’mė mbush,
zėri shteron,
ti mbete larg,
Qielli rėnkon
pėr yllin tėnd.
Sytė i shtrėngoj, mė fort
Asgjė pėr tė mos parė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Besa - Pa yllin tend
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: B-
Kėrce tek: