Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Flori feat Soni - Fluturimi 3470

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Flori feat Soni - Fluturimi 3470 Empty
MesazhTitulli: Flori feat Soni - Fluturimi 3470   Flori feat Soni - Fluturimi 3470 Icon_minitimeMon Jan 14 2008, 21:01

Ladies and gentlemens,
the flight number 3470 arriving from London
has just landed in Tirana Airport.

Flori:
Sa radh per mall,
tani flasim afėr
ti s’mė ke
si treshi me nente
nė akrepat e ores ne.

Soni:
Sa e merzitshme fundjava qė e lash,
mė e trishtuar
se ajo qė vjen pas,

Soni:
3470 po vonon
dhe jeta ime
ėshte ne avion.

Ref.:
Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti.
Zemer ku je ti
mbi asfalt shkretėtirė,
as dashuria
s’tė lidhi me zinxhirė.

Flori:
Sa radh per mall,
tani flasim afėr ti s’mė kė,
si treshi me nente
nė akrepat e ores ne.

Soni:
Miliona fytyra i verej
ecin valixhet
kėtė aeroport urrej,
ti fluturime
ndėrkombėtare sje
dhembje e imja
aq le ne kėtė atdhe.

Ref.:
Zemėr ku je ti
me thuaj ku je tani,
vite te tera
ne shpirt pikove ti,
zemėr ku je ti
mbi asflat shkretėtirė,
as dashuria
s’tė lidhi me zinzhirė.

Soni:
Lėshohen shkallėt shpresa ime derrmuar,
sa shpejt po zbrazet avioni i mallkuar.

Flori:
Dhe njė shpirt i lodhur ende tė pret,
vetėm kėmba jote e bukur nuk zbret.

Ref.:
Zemer ku je ti
me thuaj ku je tani
vitet te tėra
nė shpirt pikove ti.
Zemėr ku je ti 2X
mbi asfalt shkretetire
as dashuria
s’tė lidhi me zinxhir.

»♥« By »♥«

»♥« DrInI »♥«
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Flori feat Soni - Fluturimi 3470
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: Tekste kėngėsh :: Tekste Shqip :: F-
Kėrce tek: