Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 "INTERVISTĖ" Zajmina flet pėr kėngėn e re, por jo pėr tė dashurin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: "INTERVISTĖ" Zajmina flet pėr kėngėn e re, por jo pėr tė dashurin   Sat Apr 18 2009, 14:56Si mania e gjithė tė rinjve, edhe ajo ėshtė pasionuar shumė duke kaluar shumė kohė (aq sa ka tė lirė) nė internet, nė ‘Facebook’. E pikėrisht kėtu ka lindur dhe frymėzimi pėr tė krijuar njė kėngė tė re e cila e ka ndryshuar si nė pamje ashtu edhe nė performanca. Kėshtu shfaqet kėtė herė Zajmina, me njė bashkėpunim tė ri me Flori Mumajesin dhe Big Bastėn. Shumė kėnaqėsi por edhe momente delikate i kanė falur kėngėtares xhirimet e klipit mė tė fundit. Zajmina tashmė e ndjen veten mė tė rritur profesionalisht por jo vetėm dhe nė kėtė intervistė ajo rrėfen tė rejat mė tė fundit edhe pėr jetėn private.‘Facebook’, klipi yt mė i ri? I dedikohet pikėrisht tendencės mė tė fundit tė tė rinjve?

Duke qenė se tashmė Facebook-u ėshtė kthyer nė njė mani pėr tė gjithė, vendosa tė bėj njė material rreth tij, por me duhet tė them qė ėshtė edhe meritė kryesore e Florian Mumajesit sepse fillimisht ishte ideja e tij, mė pas Big Basta shkruajti tekstin.

Klipi ėshtė i veēantė nė llojin e tij. Ku e ke xhiruar atė dhe sa kanė zgjatur filmimet?

Gjithēka ėshtė mbyllur brenda njė dite falė punės pėrgatitore pėr gati njė muaj. Do tė doja tė falėnderoja tė gjithė stafin qė u kujdes pėr kėtė klip duke filluar nga motra ime qė qėndron nė krye tė ēdo gjėje qė ėshtė parė nė televizor nga shikuesit, parukieren time Elona Balaj qė ndryshoi look-un tim edhe kėtė herė, Arlin Academy Silhouette pėr koreografinė. Gjithashtu njė falėnderim i veēantė ėshtė pėr bashkėpunėtorėt e mi tė pėrhershėm ‘Supersonic Production’ qė mė bėjnė gjithmonė tė ndihem e pėrkėdhelur si artiste, sinqerisht qė e vlerėsoj shumė. Sė fundi, por kuptohet jo mė pak i rėndėsishėm ka qenė regjisori i klipit Gentian Ferhati, i cili ka bėrė njė punė pėr t’u admiruar.Ke bėrė njė tjetėr ndryshim nė look. Mė mirė me flokė tė gjatė?

Ishte diēka e menduar gjatė sepse unė e kisha vendosur qė flokėt do i ndryshoja sėrish pėr klipin e ri dhe look-u qė kam tani besoj se pati impakt mjaft pozitiv dhe mbi tė gjitha edhe unė ndjehem mirė me tė.

E duke mbetur tek Facebook-u, nė internet prej disa ditėsh qarkullojnė urimet se ke patur ditėlindjen por ndėrkohė nuk mėsuam pėr ndonjė festė tė organizuar nga ti. Ka qenė njė festė intime?

Jo nuk ėshtė fare e vėrtetė. Fatkeqėsisht ky ėshtė njė problem pėr tė cilin unė jam ankuar edhe nė sitin zyrtar tė ‘fcb’ por ende nuk i ėshtė dhėnė njė zgjidhje. Ekzistojnė disa ``ZAJMINA`` dhe njėra prej tyre ka pasur ditėlindjen por jo unė. Unė e kam nė 17 Qershor. Ėshtė e tmerrshme sepse kam marrė shumė mesazhe urimi edhe nė celular por nuk di ēfarė tė bėj pėr momentin, thjesht do doja qė njerėzit tė sigurohen qė ndodhen vėrtet nė faqen time.Si po shkojnė punėt me biznesin tuaj, me fustanet e nusėrisė?

Biznesi po shkon shumė mirė dhe jam vėrtet e lumtur pėr kėtė.

Sa kohe shpenzon nė dyqan?

Nė fakt nuk kam qėndruar shumė kėtė periudhe pėr shkak tė angazhimeve tė mia muzikore por pjesėn tjetėr tė kohės qė ndodhem nė Shqipėri jam nė dyqan.

Si janė kėto kohė pasditet e Zajminės?

Nuk kam fare kohė tė lirė kėtė periudhė dhe edhe atė pak kohė qė kam dua tė fle por kryesisht kur nuk jam e lodhur mė gjen nė Facebook.

Personi mė i afėrt tė cilit i rrėfehesh pėr gjithēka?

Motra ime pa dyshim.Mban inate apo mėri?

Fillimisht bėj sikur mė ka mbetur shumė hatri, por kjo nuk zgjat shumė.

Herėn e fundit qė je nervozuar apo mbajtur inat me dikė? Si ke vepruar?

Gjatė xhirimeve mund tė jem acaruar me pjesėn mė tė madhe tė stafit nga stresi por mė kalonte menjėherė. Personat qė mė njohin prej kohėsh e dinė qe e kam gjendje kalimtare dhe nuk ma vėnė veshin fare.

Flitet se frekuentohesh me njė djalė me tė cilin ndihesh mirė. Ē’mund tė na thuash rreth kėsaj?

Asnjė gjė.Dhurata apo surpriza mė e fundit qė ke bėrė?

Motrės time njė udhėtim sepse ajo i kam shumė qejf dhe u lodh shumė me mua pėr klipin.

Udhėtimi mė i fundit?

Pėr kėtė po flisja, do tė jetė javėn qė vjen drejt Zvicrės, do tė shkojmė pėr ski.

Projekti mė i afėrt?

Aktualisht po punoj pėr dy materiale tė tjera qė do tė publikohen nė verė.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
"INTERVISTĖ" Zajmina flet pėr kėngėn e re, por jo pėr tė dashurin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: