Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 “Brezovica” ia thyen hundėn Dafina Zeqirit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 28
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: “Brezovica” ia thyen hundėn Dafina Zeqirit   Sun Feb 01 2009, 17:36Kėngėtarja e re kosovare, Dafina Zeqiri, ka thyer hundėn pėrderisa po skijonte nė qendrėn e skijimit nė Brezovicė. Mėsohet se pas kėsaj, gjendja shėndetėsore e kėngėtares ėshtė pėrkeqėsuar, prandaj ajo ėshtė detyruar tė shkonte nė Suedi, ku dhe do tė ketė intervenim kirurgjik. Pėr kėtė arsye Dafina mungoi nė promovimin e videoklipit “La Vida Loca” tė mbajtur nė Prishtinė. Kėtė kėngė tė re Dafina e kėndon nė duet me kėngėtarin e muzikės R&B Blero-n. Ky nuk ėshtė bashkėpunimi i parė i Dafinės me kėngėtarė tė tjerė. Mė parė ajo ka bashkėpunuar edhe me tė tillė si Hekuran Krasniqi, Lyrical Son dhe Genc Prelvukaj, i cili deri para njė kohe ishte producent i kėngėtares. Kėnga e fundit e Dafinės “Bateritė” ishte pjesėmarrėse nė festivalin “Kėnga Magjike 2008”, ku u shpėrblye me ēmimin “Magjia e parė”, i cili u jepet artistėve mė tė dalluar ndėr tė rinj. Dafina Zeqiri ėshtė njė ndėr kėngėtaret mė aktuale nė skenėn muzikore, qė kohėt e fundit po veēohet pėr paraqitjet e saj skenike.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
“Brezovica” ia thyen hundėn Dafina Zeqirit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetėvendosje: Ja si "Zajednica" thyen territorin e Kosovės (Foto)
» Dafina Xhemaj:Teki Dėrvishi, prijatari i modernitetit nė Kosovė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: