Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Albėrie Hadėrgjonaj i kėndon Ibrahim Rugovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Albėrie Hadėrgjonaj i kėndon Ibrahim Rugovės   Sat Dec 27 2008, 21:31Njė kėngė kushtuar ish-presidentit kosovar, tė ndjerit Ibrahim Rugova, ėshtė pėrfshirė nė albumin mė tė ri tė kėngėtares Albėrie Hadėrgjonaj, i cili do tė nxirret nė shitje gjatė 2009-ės. Kėngėtarja kėtė e ka bėrė tė ditur pėr mediat nė Shqipėri. Albėria ka thėnė se publiku nuk duhet ta kuptoj kėtė si diēka politike, por qė ka qenė thjesht dėshira e saj pėr t’ia dedikuar njė kėngė ish-presidentit, ngase, siē ka thėnė ajo, “Rugova do tė mbetet pėr tė njė mit”. Albumi i ri i kėngėtares Hadėrgjonaj do tė pėrmbajė 9 kėngė. Bashkėpunėtorėt e kėngėtares pėr kėtė album janė: Enis Presheva, Edmond Zhulali, Florian Mumajesi dhe tė tjerė. Krahas punės rreth albumit, Hadėrgjonaj do tė marrė pjesė nė edicionin e sivjetshėm tė Festivalit tė Kėngės nė Radiotelevizionin Shqiptar, nga i cili ka thėnė se pret mė tė mirėn, sepse ka njė kėngė shumė tė mirė. Videoprojekti i fundit muzikor i Albėrie Hadėrgjonajt ėshtė “E ndezim pak” nė bashkėpunim me reperin kosovar Don Pizhi.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Albėrie Hadėrgjonaj i kėndon Ibrahim Rugovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: