Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 Genta falėnderon Kara DioGuardin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: Genta falėnderon Kara DioGuardin   Sun Nov 09 2008, 14:03Kėngėtarja kosovare, Gentiana Ismaili, e ka falėnderuar kompozitoren Kara DioGuardi, qė i ka dhėnė mundėsinė pėr tė bashkėpunuar me tė, dhe njėkohėsisht ka pohuar se ajo ka krijuar njė imazh nė muzikė, shkruan e pėrditshmja “Zėri”. Kėngėtarja, e cila, aktualisht, ėshtė duke qėndruar nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ka theksuar se zhanri i muzikės sė saj ėshtė nė njėfarė mėnyre njė stil i veēantė i Gentės dhe tashmė ajo ka krijuar imazhin e vet nė muzikė.
“Zhanrin e muzikės tė cilin e krijoj unė ėshtė i pėrzier me melosin shqiptar dhe gjithashtu me muzikė pop. Edhe vallėzimin e kam po tė kėtillė, dhe ky ėshtė stili i Gentės”, ėshtė shprehur kėngėtarja pėr “Zėrin e Amerikės”.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Genta falėnderon Kara DioGuardin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: