Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital

Shko poshtė 
AutoriMesazh
FaBi

FaBi

Numri i postimeve : 215
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Futbolli
Registration date : 27/10/2007

Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital Empty
MesazhTitulli: Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital   Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital Icon_minitimeWed Sep 10 2008, 20:27

Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital Logotip

Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital

Rikthimi i kanaleve tė platformes Digitalb do tė behet nė disa hapa ndėrsa 8 kanalet e rikthyera shėnojnė vetėm hapin e parė nė kėtė drejtim. Procesi do te pėrfundoj me implementimin e Digital TV.

Prishtinė, 4 shtator 2008-Kompania telekomunikuese IPKO, ėshtė duke e shtuar numrin e kanaleve televizive tė licencuara nga Kėshilli i pavarur pėr media (KPM), nė sistemin e saj kabllor televiziv me programe informative dhe argėtuese te platformės DigitAlb si dhe po fillon digjitalizimin e transmetimit televiziv.

Ne sistemin televiziv kabllor tė IPKO, tashmė janė rikthyer nė transmetim 8 kanale tė platformės Digitalb, me tė cilėn IPKO posedon marrėveshje ekskluzive tė transmetimit ne territorin e Kosovės.


Tetė kanalet qė tashmė po transmetohen nė Rrjetin kabllor tė IPKO janė: Top Channel, Klan, Top News, My Music, Explorer 1, Explorer 2, Explorer 3 si dhe Folk +. Pėr tė gjitha kėto kanale Digitalb ka ofruar konfirmimin zyrtarė pėr posedimin e licencave tė transmetimit tė pėrmbajtjes sė tyre edhe nė Kosovė, qe i ka mundėsuar KPM-se tė jep tė drejtėn e menjėhershme tė transmetimit tė tyre.

IPKO ofron shėrbime telekomunikuese te telefonisė mobile, internetit dhe tė telefonisė fikse.
Tė tri kėto shėrbime janė tė licencuara nga autoritete pėrkatėse.!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peja-online.tk
 
Fillon rikthimi i kanaleve tė Digitalb dhe projekti digjital
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: