Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008” Empty
MesazhTitulli: Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008”   Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008” Icon_minitimeTue Jul 15 2008, 17:47

Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008” ZanaWeb

Bukuroshja kosovare, Zana Krasniqi, ėshtė radhitur nė mesin e 10 bukurosheve mė tė mira nė “Miss Universe 2008”, spektakėl ky i cili zuri vend mbrėmė nė qytetin Nha Trang tė Vietnamit. Gara e 57-tė pėr mė tė bukurėn e universit, ėshtė dominuar nga pėrfaqėsueset e shteteve amerikano-latine. Dayana Mendoza e Venezuelės ėshtė kurorėzuar me titullin “Miss Universe 2008”, nė kėtė garė bukurie, ku ideator dhe promotor kryesor i sė cilės ėshtė biznesmeni i njohur amerikan Donald Trump. Pėrcjellėsja e parė ėshtė zgjedhur “Miss Colombia”, Taliana Vargas, ndėrsa e dyta, bukuroshja nga Republika Domenikane, Marianne Cruz Gonzales. Pjesėmarrja e Krasniqit dhe renditja e saj si e 6-ta nė kėtė garė shėnon suksesin mė tė madh ndėrkombėtar tė Republikės sė Kosovės, deri tash. Pėrfaqėsimin e Kosovės nė kėtė garė bukurie e kanė shoqėruar edhe shumė debate, madje edhe para se Zana tė udhėtonte drejt Vietnamit, kjo meqė autoritetet e kėtij vendi fillimisht i patėn refuzuar vizėn me arsyetimin se ky vend nuk e njeh shtetin e ri tė Kosovės. Megjithatė, qė nga arritja e saj nė Vietnam, Zana sė bashku me bukuroshen nga Shqipėria, Malda Meēini, kanė tėrhequr vėmendjen e kritikėve duke u cilėsuar ndėr favoritet pėr t’u radhitur lart nė klasifikimet e kėsaj gare bukurie. Ndėr detajet qė vlen tė pėrmenden janė edhe fotot e pėrbashkėta qė Zana i ka bėrė pėrkrah pėrfaqėsueses sė Serbisė, Bojana Noriq. Fotoreporterėt kanė shkrepur fotoaparatet e tyre, marrė parasysh marrėdhėniet jo tė mira mes shteteve tė kėtyre dy pėrfaqėsueseve. Nė garėn pėr kostumin mė tė mirė tradicional nė mesin e 80 vendeve pjesėmarrėse kohė mė parė, sipas agjencisė shqiptare FBA, kostumet e Zanės dhe Matildės janė radhitur nė mesin e 10 kostumeve mė tė mira tė garės. Zana ėshtė paraqitur me Tunikė, njė nga veshjet e Kosovės, ndėrsa Matilda ėshtė paraqitur me njė kostum, i cili bart ngjyrat e flamurit kombėtar shqiptar dhe ėshtė ridisejnim i kostumit tė heroit kombėtar shqiptar, Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu. “Miss Universe 2008”, ka arritur tė shėnojė rekord tė shikueshmėrisė kėtė edicion, njė ndėr arsyet mund tė jetė edhe fakti qė spektakli u drejtua nga dy emra tė njohur tė show-bizit botėror si prezantuesi i famshėm televiziv, amerikani Jerry Sprigner dhe aktorja e kėngėtarja Mel B, e njohur edhe si njėra nga pesė vajzat e grupit britanik “Spice Girls”.

_________________
Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008” Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Zana Krasniqi, e gjashta nė “MISS UNIVERSE 2008”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: