Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Jehona Sopi me “Marramendje”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master
avatar

Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

Jehona Sopi me “Marramendje” Empty
MesazhTitulli: Jehona Sopi me “Marramendje”   Jehona Sopi me “Marramendje” Icon_minitimeTue Jul 15 2008, 17:46

Jehona Sopi me “Marramendje” Jehonaaa%20Sopi

Pop-kėngėtarja kosovare, Jehona Sopi, gjatė kėsaj jave do tė bėjė publik singėllin e saj mė tė ri “Marramendja”. Vargjet e kėsaj kėnge i ka shkruar Aida Baraku, me tė cilėn Sopi ka kohė qė bashkėpunon, ndėrsa muzikėn dhe orkestrimin e ka bėrė Darko Dimitrov. Kėnga qė pėr temė ka dashurinė, ėshtė ritmike dhe i takon stilit pop, ka bėrė tė ditur kėngėtarja pėr emisionin tonė. Ajo ka thėnė tė jetė e kėnaqur me kėtė kėngė tė re, prandaj dhe e cilėson njė hap pėrpara sa i pėrket kėngėve ritmike tė saj tė realizuara deri tash. Videoklipi i kėngės ėshtė xhiruar nė Shkup tė Maqedonisė dhe tė gjitha xhirimet janė bėrė nė eksterier. Kjo kėngė do tė mbetet vetėm si singėll nė repertorin e kėngėtares. Jehona ka bėrė ditur se pėr fansat e saj do tė jetė e pranishme nė mbrėmje tė ndryshme muzikore. Nė fund tė kėtij muaji ajo do tė udhėtojė pėr pushime, megjithėse ende s’ka vendosur ku. Kėnga e fundit e kėngėtares Jehona Sopi ishte balada “Fustani i bardhė”, me tė cilėn ajo qe pjesėmarrėse nė festivalin “Kėnga Magjike 2007”, ku u nderua me ēmimin “Vokali mė i mirė” dhe, gjithashtu, arriti tė renditet nė dhjetėshen e kėngėve mė tė votuara. Ndėrsa, sa i pėrket kėngėve me videoklipe, e fundit ishte “Borxh mė ke”, e lansuar gjatė verės sė kaluar.

_________________
Jehona Sopi me “Marramendje” Vet10
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
Jehona Sopi me “Marramendje”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: