Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
bLooDy_PeYoN
Super Moderator
Super Moderator
bLooDy_PeYoN

Numri i postimeve : 564
Age : 26
Vendi : Peja
Registration date : 20/01/2008

Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri Empty
MesazhTitulli: Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri   Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri Icon_minitimeFri Jul 11 2008, 13:58

Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri Mirsa

Kėngėtarja nga Gjilani, Mirsa Kerēeli, ne “Kino Studio”, nė kryeqytet,ka bėrė promovimin e albumit edhe videoklipit tė ri. Meqenėse ky ėshtė albumi i dytė, kėngėtarja ka vendosur qė atė ta titullojė pikėrisht “I dyti”. 12 kėngė, kryesisht tė stilit R’n’B janė pėrfshirė nė kėtė CD-e, prej tė cilave 10 kėngė tė reja dhe dy kėngėt, “Good Lucky” dhe “Nė banesėn time”, tė cilat pėr audiencėn janė tė njohura. Krahas kėngėve ritmike, nė album ėshtė e pėrfshirė edhe njė baladė. Mirsa ka thėnė t’i ketė qėndruar besnike stilit tė saj, duke mos specifikuar qė tė ketė ndonjė ndryshim qė do tė mund tė ishte surprizė pėr adhuruesit e saj. Pjesa mė e madhe e kėngėve janė krijime tė reperit, Genc Prelvukaj, pėrderisa pėr disa kėngė Mirsa ka bashkėpunuar edhe me Artan Kastratin. Pėrveē kėngėve solo, nė album janė tė pėrfshira dy duete. Ai me Genc Prelvukajn dhe dueti tjetėr me kėngėtarin Hekuran Krasniqin. Nga 12 kėngėt e albumit, kėngėtarja ka vendosur qė ta vizuelizojė kėngėn “Buzė mbi buzė”, tė cilėn e ka punuar Genci, e qė gjithashtu interpreton njė pjesė nė kėtė kėngė. Videoklipi i kėngės ėshtė realizuara nė Gjilan, xhirimet e tė cilit, Mirsa, ka thėnė tė kenė zgjatur dy ditė. Gjatė kėtij sezoni kėngėtarja ka thėnė se do tė jetė e pranishme nė mbrėmje tė ndryshme muzikore, si nė Kosovė ashtu edhe vende tė tjera. Jo mė larg se javėn e ardhshme, Kerēeli do tė udhėtojė pėr nė Ulqin, ku do tė mbajė disa mbrėmje muzikore pėr tė vazhduar mė pas nė vende tjera. Gjatė shtatorit, Mirsa, do tė realizojė edhe njė videoklip tė ri tė njėrės nga kėngėt e albumit “I dyti”. Kėngėtarja Mirsa Kerēeli, e cila ka debutuar nė spektaklin “Ethet e sė premtes mbrėma”, njihet pėr hite tė tilla si: “Djaloshi im”, “Indiferent”, “Punė e madhe” etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.endriti-14.tk/
 
Mirsa Kerqeli me album dhe videoklip te ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: