Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xhebraili
VIP
VIP
xhebraili

Numri i postimeve : 25
Age : 30
Registration date : 14/01/2008

Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e Empty
MesazhTitulli: Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e   Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e Icon_minitimeSun Jul 06 2008, 23:39


Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e 710
Arbėri e ka lėnė
tė dashurėn e tij italiane dhe ka filluar tė kaloj me Besartėn,
kosovaren e vetme e cila ka qenė nė shtėpinė e "Big Brother".
Kėshtu
ka lajmėruar gazeta “Panorama”, e cila ka shkruar se mes Arbrit dhe
Besartės mund tė ketė filluar njė histori dashurie. Rreth njė javė mė
parė, disa ish-banorė tė shtėpisė sė “Big Brother” morėn pjesė nė
ditėlindjen e Besartės nė Gjilan.

Pritja ishte e jashtėzakonshme jo vetėm nga familja e Besartės por nga
tė gjithė fansat e programit “Big Brother”. Ishin ftuar nė ditėlindje
tė gjithė ish-banorėt, por morėn pjesė vetėm Ēimi me familjen, Astriti
me bashkėshorten, Ingridi, Ina, Poli, Visi, Dorina, Julinda me tė
dashurin dhe i ftuari i nderit i cili nuk erdhi me grupin por me
familjen e tij, ishte Arbri.

Mbas festės nė njė disko tė Gjilanit ku u krye edhe riti tradicional i
prerjes sė tortės, tė gjithė banorėt u akomoduan nė njė nga vilat qė
janė pronė e familjes sė Besartės, ndėrsa Arbri me familjen u ftuan nė
ambientin ku jeton Besarta me familjen e saj. Gjithēka ngjan thjesht me
disa gjeste shumė tė ngrohta mikpritjeje, shumė tė spikatura kėto nė
traditėn e kosovarėve, e ku ndoshta Arbėri ėshtė pranuar si dhėndėr i
ri i Kosovės .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Arbėri dashurohet nė Besartėn Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: