Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff.



 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share
 

 Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xhebraili
VIP
VIP
xhebraili

Numri i postimeve : 25
Age : 30
Registration date : 14/01/2008

Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare Empty
MesazhTitulli: Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare   Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare Icon_minitimeFri Jul 04 2008, 20:01

Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare Shakir10
Superylli
i muzikės pop, Shakira, e ka festuar shpėtimin e ish-kandidates pėr
presidente tė Kolumbisė, Ingrid Betancourt, dhe lirimin e 14 pengjeve
tjerė, duke thėnė se paqja nė vendlindjen e saj ėshtė e arritshme.
Grupi
i pengjeve ishin kidnapuar nga FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias
Colombianas) dhe ishin mbajtur tė burgosur pėr gjashtė vite.

Lirimi i pengjeve kishte qenė top-temė e medieve botėrore, ndėrsa
Shakira nuk ka hezituar ta quajė lirimin e tyre si njė hap tė madh
drejt paqes nė Kolumbi.

“Kjo ėshtė njė ditė historike pėr tė gjithė ne, pėr kėtė vend i cili ka
vuajtur aq shumė. Mirėpo sot shohim lot gėzimi tė cilat na bashkojnė nė
njė pėrqafim tė. Kolumbia sot ēohet nė kėmbė dhe shikon drejt
ardhmėrisė me shpresėn pėr paqe, e cila ėshtė shumė afėr”, ka thėnė
kėngėtarja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Lirimi i pengjeve e bėn Shakiran krenare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: