Mirė se vini nė:
www.Peja-Online.tk

Nėse dėshironi qė tė jeni antarė i kėtij forumi regjistrohuni kėtu,
nė mėnyrė qė tė shikoni dhe tė jeni pjesėmarrės nė tema dhe forume te ndryshme!
Me respekt: Drini & Peja-Online Staff. 
Peja-Online.tkForumMuzikė 2008 / 2007GalleryPrograme te ndryshmeAktivizojeni galerinė tuaj (nėse nuk e keni)Lojra te ndryshme onlineRegjistrohuidentifikimiPytėsoriKėrko

Share | 
 

 ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
DrInI-89
-> Web Master
-> Web Master


Numri i postimeve : 1692
Age : 29
Vendi : Peja
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 20/10/2007

MesazhTitulli: ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008”   Wed Jul 02 2008, 15:52Dy bukuroshet shqiptare Zana Krasniqi nga Kosova dhe Matilda Meēini nga Shqipėria tė cilat qė nga 22 qershori kanė udhėtuar nė Vietnam pėr tė bėrė pėrgatitjet rreth pėrfaqėsimit tė dy shteteve shqiptare pjesėmarrėse nė garėn e bukurisė “Miss Universe 2008”, janė duke u vlerėsuar lartė nga kritika atje. Nė garėn pėr kostumin mė tė mirė tradicional nė mesin e 81 vendeve pjesėmarrėse sipas agjencisė shqiptare FBA, kostumet e Zanės dhe Matildės janė radhitur nė mesin e 10 kostumeve mė tė mira tė garės. Zana ėshtė paraqitur me “Dallame”, njė nga veshjet tradicionale tė Kosovės ndėrsa Matilda ėshtė paraqitur me njė kostum i cili bartė ngjyrat e flamurit kombėtar shqiptar dhe ėshtė ridisejnim i kostumit tė heroit kombėtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skėnderbeu. Sipas kritikės nė Vietnam duket se vajzat shqiptare do tė klasifikohen lartė nė garėn finale tė “Miss Universe 2008” e cila sivjet do tė udhėhiqet nga dy emra tė njohur tė show-bizit botėror si prezantuesi i famshėm televiziv, amerikani Jerry Sprigner dhe aktorja e kėngėtarja Mel B, e njohur edhe njėra nga pesė vajzat e grupit britanik “Spice Girls”. Zana Krasniqi pėrfaqėson Republikėn e Kosovės nė kėtė manifestimin tė pėrvitshėm tė bukurisė. Dyshimet nėse Zana mund tė udhėtojė drejt Vietnamin pasi qė autoritetet e kėtij vendi i patėn bėrė probleme bukuroshes rreth marrjes sė vizės janė hedhur poshtė. Nėpėr media ky vendim u pat komentuar si diēka e pritur meqė Vietnami ende nuk e ka njohur pavarėsinė e Kosovės. “Miss Universe” ėshtė ideuar dhe organizohet nga biznesmeni i njohur botėror, Donald Trump. Mė parė nė kėtė eveniment pjesėmarrėse ishte edhe ‘Miss Kosova 2003’ dhe ‘Miss Albania 2004’ Agnesa Vuthaj.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://peja-online.tk
 
ZANA & MATILDA drejt suksesit nė “MISS UNIVERSE 2008”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: ø.·“Æ) ARTI DHE KULTURA :: V.I.P. News-
Kėrce tek: